Menu

BWA zaprasza do Kopalni Złota

Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA zaprasza nas do kopalni złota. Tym razem artystą, który zabierze nas w świat nietuzinkowych rzeźb i obrazów, będzie Lev Stern.

BWA zaprasza do Kopalni Złota
- Zapraszam do Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA już w najbliższy piątek 17 marca. Otwieramy kolejną wystawę i tym razem mamy przyjemność gościć artystę polsko-izraelskiego pochodzenia, który obecnie związany jest z Wrocławiem. Lev Stern to architekt, malarz i rzeźbiarz, który zaprezentuje w naszych przestrzeniach Galerii Sztuki Współczesnej malarstwo przesycone barwą złotą. Zapraszamy serdecznie na godzinę 18:00 - mówi dyrektor WGS BWA Piotr Micek.
 
 
Lev Stern urodził się w 1945 roku na terenie obecnej Ukrainy. W 1948 roku wraz z rodzicami przeprowadził się do Wrocławia. W 1959 roku rodzina podjęła decyzję, by przenieść się do Izraela. Tam artysta ukończył studia architektoniczne i otworzył własne biuro projektowe. Po 10 latach zakończył działalność, bo postanowił zająć się malarstwem. Przeniósł się do Paryża, gdzie spędził cztery lata, by następnie powrócić do Wrocławia.
 
- Jak sam mówi, z Wrocławia wyjechał, bo musiał, ale przyjechał ponownie dlatego, że chciał. Na naszej wystawie pokażemy państwu zarówno malarstwo, jak i prace rzeźbiarskie. Jeśli przyjrzymy się tym pracom, to można po nich poznać, że artysta jest architektem z wykształcenia. Są konstruowane bardzo często dzięki inspiracji architekturą - mówi kuratorka wystawy Ilona Sapka.
 
 
Tytuł wystawy "Kopalnia Złota" również nie jest przypadkowy i świadomie nawiązuje do miejsca, gdzie odbywa się wystawa.
 
 
- Tytuł nawiązuje do Wałbrzycha, do kopalń, które działały dawniej w naszym mieście i wydobywały złoto, ale czarne. Tytułowe złoto pochodzi z samych prac artysty, gdzie często pojawia się złota farba i złote ramy starych obrazów, z których wykonane są rzeźby - dodaje Ilona Sapka.
 
 
Na wystawie zobaczymy m.in. najnowszy cykl obrazów artysty "Ilustracje". Wernisaż w Galerii Sztuki Współczesnej w Starej Kopalni umili swoją muzyką Ildiko Juhasz, flecistka pochodząca z Węgier, która obecnie jest muzykiem orkiestry symfonicznej Filharmonii Sudeckiej.
 
 
plr
foto: TV Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

BWA  |   Stara Kopalnia  |   Galeria Sztuki Współczesnej  |   wystawa  |   wernisaż  |   Lev Stern  |   malarstwo  |   rzeźba  |  

'Zniknięcie jako infekcja' - zapraszamy na wernisaż do BWA

Podzamcze: wystawa fotograficzna i muzyka klasyczna

Zamek Książ ratuje matryce z Fabryki Kristoff

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij