Menu

Zapomniana kopalnia w Górach Sowich

Eksploratorzy natknęli się na ciekawy podziemny obiekt, w którym prawdopodobnie od lat nikogo nie było. Prawdopodobnie jest to dawna kopalnia. O znalezisku w Górach Sowich informuje Grupa Eksploracyjna Miesięcznika Odkrywca.

Zapomniana kopalnia w Górach Sowich
- W Górach Sowich udało się odnaleźć nową kopalnię. Jest położona niedaleko Świdnicy, z dala od cywilizacji. Fakt, że taka kopalnia istniała, podawano już w opracowaniach naukowych 23 lata temu, ale nie udawało się namierzyć jej dokładnie w terenie. Jest o tyle ciekawa, że zachowała się w bardzo dobrym stanie, a jej początki sięgają aż... XV wieku. Całe wyrobisko (zakończone przodkami) ma około 100 metrów długości. Niedługo więcej szczegółów na jej temat, a dziś - pierwsze ujęcie filmowe ze środka - czytamy na profilu GEMO na Facebooku.
 
 
Badacze naszego regionu wiedzą, że podobnych obiektów jest tutaj mnóstwo, ponieważ historia górnictwa sięga zamierzchłych czasów. Każde nowe odkrycie wzbudza niemałą sensację wśród eksploratorów. Na razie nie zdradzono dokładnej lokalizacji nowego obiektu. Jak widać na załączonym filmie, jest on częściowo zalany wodą, a stropy w żaden sposób nie są zabezpieczone. Czekamy na więcej informacji.
 
opr.plr
źródło/foto: FB GEMO
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jozek (16 marca 2023 18:37)
Do Świdnicy 2 dni wołami góry sobie to Walim Gluszyca pozdr

Dodaj komentarz

góry sowie  |   kopalnia  |   tajemnica  |   odkrywca  |   odkrycie  |  

Premiera filmu o wałbrzyskim skarbie

Kopalnia Złota w Starej Kopalni. Wystawa prac Lva Sterna

BWA zaprasza do Kopalni Złota

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij