Menu

Sprawa odbudowy Zakładu Przyrodoleczniczego z finałem w prokuraturze

W związku ze skalą zaniedbań, jakie ujawniła ekspertyza, dzisiaj postanowiłem złożyć zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej o możliwości popełnienia przestępstwa — informuje prezes Uzdrowiska Szczawno-Jedlina S.A., Jacek Jackowiak. Sprawa dotyczy odbudowy Zakładu Przyrodoleczniczego i związanych z tym nieprawidłowościami .

Sprawa odbudowy Zakładu Przyrodoleczniczego z finałem w prokuraturze

" (...) oględziny obiektu wzbudziły moje poważne zastrzeżenia co do stanu budynku, jakości wykonanych prac oraz perspektywy w której budowa miała się zakończyć. To skłoniło mnie, by zlecić profesjonalnemu rzeczoznawcy ocenę dotąd wykonanych prac i stanu budynku." - pisze prezes Uzdrowiska w piśmie przesłanym do naszej redakcji (pismo znajdziesz na dole artykuły). 

Jak informuje prezes Jackowiak, sprawa znajdzie swój finał w prokuraturze. 

Przypomnijmy,  pożar obiektu wybuchł w nocy z 4 na 5 marca 2018 roku. Ogień strawił większość dachu i uszkodził pomieszczenia wewnątrz budynku. Od tamtego czasu prowadzone są regularnie prace remontowe, mija już 5 lat od pożaru a końca prac nie widać.

W tym roku zarząd województwa zaplanował 6 milionów złotych na kolejny etap prac remontowych w Zakładzie Przyrodoleczniczym, kolejne 5 milionów złotych na wymianę stolarki okiennej w Domu Zdrojowym w Szczawnie-Zdroju.

Jak tłumaczy wicemarszałek województwa Grzegorz Macko, prace nie mogą postępować szybciej, bo inwestycja ma bardzo ograniczone możliwości finansowania ze środków zewnętrznych.


adm
foto: walbrzych24.com
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Przyszła kryska na Matyska (20 marca 2023 18:21)
Cytuję użytkownika: Marek
Co za bzdury! Tam nigdy nie było prezesa z PIS-u!Teraz chce chłop uratować to co PO kolesie przez lata doprowadzili do ruiny.
Byly prezes Grzybowski to niby nie z PISu?
Przyszła kryska na Matyska (20 marca 2023 16:27)
Cytuję użytkownika: Marek
Co za bzdury! Tam nigdy nie było prezesa z PIS-u!Teraz chce chłop uratować to co PO kolesie przez lata doprowadzili do ruiny.
Ireneusz Grzybowski, były prezes to niby nie z PISu? Dla ułatwienia dodam, że to ten, który do niedawna jak z kimś rozmawiał, to pluł dookoła, taki miał zwyczaj. Ciekawy jestem jak tam jest z plukaniem źródeł po odejściu na emeryturę konserwatora, jedynej osoby, która ogarniała instalację wody leczniczej? Zarastają ujęcia żelazem, nieprawda?
Szak (18 marca 2023 7:09)
Co za pierdzielenie i kapanie po 5 mln!? Kto i o jakej treści przetarg na to ogłosił, że wynikło z tego wielkie babranie? Przez 5 lat to nowy piękny kompleks można było wybudować.
Księgowy (17 marca 2023 22:07)
Cytuję użytkownika: (-)
Cytuję użytkownika: Czesc durne lemingi
Ilu z was dało sobie wcisnąc przez Szełemeja wymiane pieca na gazowy? Ilu z was wydalo na to kilka tysiecy? No to informuje was PO-jeby, że NS i Nord Stream 2 poszly się jebac, wiec piece gazowe tez juz ida sie jebac. Skoro nie mozna od Niemców ruskim gazem piecow gazowych obslugiwac, to jebać piece gazowe. Teraz musicie piece gazowe wymieniac na pompy ciepla produkcji niemieckiej. Tak zdecydowal Berlin rekami UE, macie czas do 2030 roku. Nie musze chyba mowic jak w tej kwestii glosowali polskojezyczni europoslowie. PO-jeby zadowolone, gdy sa popychadlami, krowkami do dojenia przez Helmutów z Berlina. Jak wam to żyd Szelemej wytlumaczy jestem ciekaw. Buehehehehe.
Musisz znaleźć baterie do pilota, bo Ci od tych wiadomosci, jedynie slusznej TV dekielek wysadzi.
To prawda co on napisał. Leming dopiero się obudzi jak przyjdą nu poleconym wezwania z nadzoru budowlanego i kary za nie wykonanie modernizacji. Ale to już ich problem skoro są głupi.
Anka (17 marca 2023 19:07)
To nowy zgłosił by byc medialnym. czytaj ze zrozumieniem. Ciekawe kiedy jego rozliczą. Widać, że już ma za pazurami
Hehehe (17 marca 2023 18:56)
5 lat myślał i się namyślił że zawiadomi prokuraturę.
Dana (17 marca 2023 17:54)
No jak kto?. Jest chyba jakis inspektor nadzoru. Pytanie o co chodzi , jakie sa zarzuty? czy jesli coś jest nie tak czy mozna wezwać wykonawcę do poprawek. Na razie same ogólniki i robienie zamieszania. Może zarząd uchyli rąbka tajemnicy o co chodzi tak na prawdę
Jankeski (17 marca 2023 16:55)
A ktoś to nadzorował? Gdzie marszałek i jego organy? Ciepłe posadki rozleniwiają, wiadomo.
Szach i mat (17 marca 2023 15:37)
Za to w idealny wręcz sposób rozłożyli Uzdrowisko w Jedlinie- Zdrój.
Marek (17 marca 2023 14:09)
Co za bzdury! Tam nigdy nie było prezesa z PIS-u!Teraz chce chłop uratować to co PO kolesie przez lata doprowadzili do ruiny.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Wałbrzyski nauczyciel skazany za rozbój

Gość Dnia - Grzegorz Macko

Gość Dnia - Mirosław Lubiński

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij