Menu

Ukradli nawet kilkaset tys. zł - policja szuka złodziei

Mogło zniknąć nawet kilkaset tysięcy złotych — kilku mężczyzn ukradło z samochodu firmy ochroniarskiej worki z pieniędzmi. Policja prosi o pomoc w zatrzymaniu sprawców.

Ukradli nawet kilkaset tys. zł - policja szuka złodziei
Do kradzieży doszło w środę (15 marca) około godziny 17:45 przed galerią handlową w Świdnicy. Kilku mężczyzn (dwóch lub trzech) otworzyło samochód firmy ochroniarskiej i ukradło z niego kilka worków z pieniędzmi. Później mieli wsiąść do samochodu i odjechać.

Kwota, jaką ukradli złodzieje, nie jest znana, ale jak udało się nam nieoficjalnie ustalić, może to być nawet kilkaset tysięcy złotych. Na miejscu zabezpieczono ślady, śledztwo prowadzi świdnicka prokuratura. Świdnicka policja prosi o pomoc w zatrzymaniu złodziei.

- W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym włamania i kradzieży mienia znacznej wartości do którego doszło na terenie Świdnicy w dniu 15 marca, zwracamy się z apelem do wszystkich kierowców, którzy posiadają na wyposażeniu samochodu rejestratory i w godz 17.30 do 18.10 – 15 marca przejeżdżali trasą Świdnica - Modliszów - Wałbrzych o zgłoszenie się do komendy policji - mówi mł. asp. Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.  Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy ul Jagiellońska 23, tel.  47 87 55 200 lub 47 87 55219.
 
 
To prawdopodobnie złodzieje po ucieczce porzucili w lesie miedzy Świdnicą a Modliszowem samochód, którym odjechali po kradzieży. Prawdopodobnie samochód został również skradziony.

adm
foto: ilustracyjne walbrzych24.com
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Alojzy Mucha (17 marca 2023 10:55)
Może niech odpala nowe bmw to szybciej znajdą
Karol (17 marca 2023 10:15)
Z artykułu wynika, że nikt z ochrony nie pilnował samochodu. To są właśnie złudne oszczędności. A złodzieje powinni mieć up...e łapy.

Dodaj komentarz

policja  |   112  |   Świdnica  |   napad  |  

Podgórze: 71-latek ugodził nożem sąsiada

Groził, że ją zabije. Powybijał szyby w jej mieszkaniu

Szuka ich policja.

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij