Remontowy rozkład jazdy

To, że są wakacje nie oznacza, że drogowcy mają wolne. Wręcz przeciwnie, to właśnie gdy większość z nas odpoczywa na drogach toczy się najwięcej prac.

Jeden z ważniejszych remontów tego roku dobiega końca. Plac na rozdrożu i część ul. 1 maja powinna być już gotowa ale wykonawca nie wyrobił się w umówionym czasie, dlatego prawdopodobnie zapłaci kary umowne. Droga jednak musi być gotowa przed Toyota Półmaratonem Wałbrzych, którego trasa będzie tamtędy przebiegać.
 
- Droga zostanie w zasadzie wykończona do długiego weekendu ale ze względu na to, że betony na boksach dla autobusów muszą związać, ruch puścimy 20 sierpnia - mówi zastępca dyrektora ZDKiUM w Wałbrzychu Bogusław Rogiński.
 
 
Na pewne trudności napotkali pracownicy podczas remontu ulicy Bystrzyckiej. Rejon Kozice-Rusinowa nie jest szczególnie szczęśliwy dla drogowców bo praktycznie przy każdych pracach wychodzą tam różnego rodzaju niespodzianki ale na szczęście tym razem nie tak poważne jak na ulicy Strzegomskiej.
 
- Miejscami skała, miejscami torf czy jakieś wykopaliska więc tam były spore trudności i w sumie nowy termin zakończenia prac na dziś to jest połowa października - tłuamczy Bogusław Rogiński.
 
Żadnych opóźnień nie będzie za to na ulicach Hirszfelda i Nałkowskiej.
 
- Teraz zostały praktycznie tam do wykonania oznakowania poziome a we wrześniu będzie jeszcze robiony łącznik - droga wewnętrzna - zapowiada Bogusław Rogiński.
 
Na skrzyżowaniu Wrocławskiej i Lelewela zakończyły się wyburzenia więc wkrótce rozpoczną się prace ziemne i drogowe przy przebudowie skrzyżowania. Prace wzdłuż ulicy Wrocławskiej przenoszą się na drogi pas jezdni. Jesienią w tym miejscu powinniśmy już mieć zupełnie płynny przejazd.
 
Po długim weekendzie mają rozpocząć się prace na ulicy De Gaulle'a.
 
- Najpierw tam będą robione przeplatanki, bo musimy bezpiecznie przeprowadzić ruch na jeden pas, by wyłączyć ten, który będzie remontowany. W tym roku powinna być zakończona inwestycja na nitce jezdni od strony ogródków. Do czerwca przyszłego roku obie nitki mają być ukończone - mówi Rogiński.
 
Ponadto 14 sierpnia rozstrzygane będą przetargi na prace przy budowie lub remoncie ścieżek rowerowych wzdłuż ulic: 11 listopada, Noworudzkiej i Świdnickiej. W przygotowaniu jest też przetarg na remont ul. Przemysłowej i budowę parkingu. ZDKiUM jeszcze w tym roku planuje instalację około 300 nowych lamp, wymianę 1000 opraw oraz instalację dodatkowego oświetlenia nad 9 przejściami dla pieszych wzdłuż ulicy 11 listopada.
 
plr
foto: K. Żarkowski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno