Menu

Tak się zmienia górny Sobięcin (FOTO)

Wciąż trwają prace remontowe na  ul. 1 Maja oraz ul. Zachodniej. Jak zapewnia Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, wykonawca uporał się ze wszystkimi problemami i latem planuje zakończyć całą inwestycję.

Tak się zmienia górny Sobięcin (FOTO)

Przypominamy, że inwestycja ta miała pecha od samego początku. Umowę na wykonanie tego remontu podpisano we wrześniu 2019 roku, ale dopiero w czerwcu 2022 roku udało się uzyskać pozwolenie na budowę z Urzędu Wojewódzkiego. Ledwo po rozpoczęciu prac na placu budowy, gdzie przechowywane były materiały budowlane, wybuchł ogromny pożar. Wykonawca nie miał też szczęścia pod względem konieczności wykonywania dodatkowych prac, gdy odkrywano nieznane wcześniej elementy infrastruktury podziemnej, lub konieczne było dodatkowe zabezpieczanie budynków przy ul. Zachodniej.

- Ten remont pokazał nam skalę trudności prowadzenia prac w mocno zurbanizowanym (pogórniczym) terenie. Na szczęcie problemy są już za nami, a budowa zakończy się latem bieżącego roku - zapewnia Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

 

 

Przypominamy, że inwestycja w 85% finansowana jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Lokalnego, w 10% z budżetu państwa a 5% to wkład własny gminy. 

 

opr.plr
foto: FB Roman Szełemej
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Dyzma (18 marca 2023 11:43)
Widać że lewactwo opanowało miasto, przykładem jest rzekomo troll " Adam"
Adam (18 marca 2023 9:34)
No tak takie są Pisiory . Kłamią kradną i innych o to oskarżają . Ale na szczęście już niedługo buuahahahaha
Szymko (17 marca 2023 22:25)
Szełemej nigdy nie interesował się Sobięcinem. Tu jest mało wyborców.
Ujmal (17 marca 2023 16:41)
Cytuję użytkownika: Analityk miejski
Kłamca.W dodatku notoryczny i za całkiem spore pieniądze.
Tylko tyle potrafisz błaźnie? W przyszłym roku będą wybory;więc na co czekasz?startuj,pokaź co to ty potrafisz zrobić; opluwać ,potrafi byle cymbał,ale już coś zrobić ,to nie ma takich; lepiej ;korbolana; przekręcić za krzakami.
Jacek (17 marca 2023 13:35)
Remont zostanie zakończony na skrzyżowaniu ulic II Armii z 1-go Maja , tymczasem nawierzchnia do ronda przy galerii wygląda już jak czołgowisko.
Analityk miejski (17 marca 2023 13:09)
Kłamca.W dodatku notoryczny i za całkiem spore pieniądze.

Dodaj komentarz

sobięcin  |   remont  |   1 maja  |   zachodnia  |   droga sudecka  |  

Ponad 13 mln zł na remont ul. Moniuszki

Remont ulicy Ogrodowej pod dużym znakiem zapytania

Coraz bliżej końca... (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij