Menu

Tłumaczyli seniorom jak nie dać się oszukać

Wałbrzyskie policjantki spotkały się z seniorami w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury w ramach prowadzonej kampanii pn. „Seniorze nie daj się oszukać. Głównym celem spotkania było uświadomienie starszych osób i przekazanie im wiedzy na temat zagrożeń, jakie mogą spotkać ich w codziennym życiu, a w szczególności jak nie stać się ofiarą oszustów.

Tłumaczyli seniorom jak nie dać się oszukać
Spotkanie edukacyjno-profilaktyczne, które odbyło się w ramach kampanii „Seniorze nie daj się oszukać”, adresowane było w szczególności do seniorów - mieszkańców Wałbrzycha. Podczas prelekcji funkcjonariuszki przestrzegały jak nie wpaść w sieć oszustów i nie dać się złowić metodą na wnuczka, policjanta, prokuratora czy pracownika poczty. Omówiły nowe sposoby działania oszustów i przestrzegały przed przekazywaniem pieniędzy obcym oraz wpuszczaniem nieznajomych do swoich domów. Przestrogi poparte były licznymi przykładami z praktyki policyjnej.
 
 
Policjantki apelowały do zgromadzonych osób, aby w miarę możliwości przekazywały pozyskane informacje pozostałym członkom rodziny i znajomym, by uchronić ich przed tego typu przestępstwami. Na zakończenie spotkania funkcjonariuszki wręczyły wszystkim uczestnikom ulotki informacyjne, z którymi wszyscy zgromadzeni zobligowali się zapoznać. Dla każdego seniora nie zabrakło także elementów odblaskowych - w tematyce bezpieczeństwa na drogach.
 
- Takie spotkania mają na celu podnoszenie świadomości osób narażonych na oszustwa. Dzięki profilaktyce seniorzy wiedzą kiedy należy mieć wzmożoną czujność i jak działać, gdy w słuchawce usłyszą historię o członku rodziny który uległ wypadkowi, czy o zagrożonych pieniądzach w ich mieszkaniu. Większa świadomość seniorów pozwoli unikać sytuacji, podczas których mogą stać się ofiarą przestępstwa - mówi asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek z wałbrzyskiej policji.
 
 
 
Funkcjonariuszki zaznaczały, że Policja nigdy nie angażuje osób postronnych w swoje działania, nigdy nie informuje o wypadkach, czy zatrzymaniach przez telefon i najważniejsze NIGDY NIE PROSI O PIENIĄDZE.
 
 
opr.plr
foto: KMP w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

policja  |   112  |   oszuści  |   seniorzy  |   wok  |   spotkanie  |   edukacja  |   prewencja  |  

Ma być taniej - połączą WOK i Starą Kopalnię

Wypadek i ''lewe'' prawo jazdy

Czołówka na Świdnickiej: kierowca przysnął za kierownicą

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij