Menu

Czy I Wałbrzyski Marsz Papieski podzieli mieszkańców ?

- W ten sposób chcemy oddać hołd i uczcić największego z rodu Polaków — pisze wałbrzyski radny Jerzy Langer. Stowarzyszenia katolickie planują organizację I Wałbrzyskiego Marszu Papieskiego "W blasku prawdy".


 

Czy I Wałbrzyski Marsz Papieski podzieli mieszkańców ?

Marsz ma nawiązać  do tradycji Mszy "stadionowej", która od 2005 roku odbywała się na wałbrzyskim stadionie na Białym Kamieniu. XIV Msza Papieska w 2018 roku była częścią obchodów XV-lecia ustanowienia Diecezji Świdnickiej, Poprowadził ją kard. Stanisław Dziwisz

Stowarzyszenie "Ludzie Jana Pawła II", Instytut Jana Pawła II w Wałbrzychu, Katolickie Stowarzyszenie  Civitas Christiana, w Wałbrzychu Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w  Świdnicy i Akcja Katolicka planują I Wałbrzyski Marsz Papieski na 2 kwietnia.

-  W ten sposób chcemy oddać hołd i uczcić największego z rodu Polaków oraz podkreślić znaczenie pontyfikatu Jana Pawła Wielkiego dla najnowszej historii Polski, Europy i Świata. -  informuje radny wałbrzyskiej Rady Miasta Jerzy Langer.

I Wałbrzyski Marsz Papieski  ma odbyć się 2 kwietnie, start z placu Parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła (Wałbrzych al. Podwale 2A) o godz. 12:00.

- Weź ze sobą flagi narodowe i papieskie! Zaproś innych! Przejdziemy: al. Podwale, ul. Grodzką, al. Jana Pawła II do Sanktuarium Podwyższenia Krzyża Świętego - gdzie zakończymy Marsz Mszą Świętą. - informuje randy Langer.

Czytaj też:
XIV Msza Papieska
Wspominali Jana Pawła IIopr. adm
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

I masz swoja Targowice (21 marca 2023 10:19)
Cytuję użytkownika: Judasze
Cytuję użytkownika: Rozczarowany
Ja naprawdę lubiłem Jana Pawła 2.serio.tyle że patrząc na to jaki wychodzi sciek z afer pedofilskich księży,no cóż. Legendą runęła. Już nigdy nie będzie jak dawniej. Winny czy nie,plamy zostaną już zapisane w historii. ZA 100 LAT BEDA SIE UCZYC O NIM,I WSPOMNA ZE OSKARZYLI GO O TO .
Judasze, jesteście apostołami zapisków i notatek morderców Polaków i sługusów Kremla z UB i SB. Ja wolę wierzyć w Pismo Święte. Polska i Polacy zawdzięczaja kościołowi i JP2 istnienie, ale nie ty, bo ty nie Polak. Ty unijczyk, zdrajca, zapierdalasz do Berlina jak PO-jebana targowcia do Carycy Katarzyny proszac o interwencje obcych w kraju. Czekamy i sie rozliczymy.. Aha, a Helmuty płacic repracje, bo to kwestia czasu i odbierzemy sobie sami, tylko bedzie bardziej bolalo wtedy. Przekaz to swojemu panu psie niemiecki. "Gdy wszystkie światła dla Polski zgasły, to wtedy zawsze jeszcze była Święta z Częstochowy i Kościół" - Hans Frank
Siedmiu biskupów i Prymas należy do „Targowicy” (w proteście przeciw Konstytucji 3-go Maja). Prymas Michał Jerzy Poniatowski, bp. Chełmski Wojciech Skarszewski, bp. Żmudzki Jan Stefan Giedroyć, bp. Poznański Antoni Onufry Okęcki, bp. Łucki Adam Naruszewicz, bp. Wileński Ignacy Jakub Massalski, bp. Inflancki Józef Kossakowski, bp. Przemyski Michał Sierakowski.Pierwszą w Europie i drugą na świecie ustawę zasadniczą oraz reformy na swój „celownik” wziął także kościół, popierając i przyłączając się do „Targowicy”. Swoją "cegiełkę" do rozbiorów Polski dołożył Papież oraz biskupi polscy dopuszczając się zdrady gorąco popierali najazd Rosji na Polskę i namawiając Katarzynę II przyczynili się do ataku w obawie o utratę przywilejów, władzy i dóbr, co zakończyło się zniknięciem Polski z mapy Europy na grubo ponad 100 lat
L oo l (21 marca 2023 9:58)
Tak myślałem większość z was to komuniści nic nie potraficie uszanować
Rozczarowany (21 marca 2023 7:59)
Ja naprawdę lubiłem Jana Pawła 2.serio.tyle że patrząc na to jaki wychodzi sciek z afer pedofilskich księży,no cóż. Legendą runęła. Już nigdy nie będzie jak dawniej. Winny czy nie,plamy zostaną już zapisane w historii. ZA 100 LAT BEDA SIE UCZYC O NIM,I WSPOMNA ZE OSKARZYLI GO O TO .
Podzamczanin (20 marca 2023 23:14)
Największego...każdy sobie doda co trzeba :-)
Jerzy Jacek Pilchowski (20 marca 2023 21:57)
Czytając wiele komentarzy widać wyraźnie, że pisał je jeden człowiek choć podpisuje to różnymi pseudonimami. Jest to typowa żydokomuna w natarciu. Udają, że nie więzili, torturowali i mordowali uczciwych księży w czasach PRL-u. Wprowadzili też wtedy do KK wielu zboczeńców i to właśnie oni stanowią dominującą grupę pedofilii w KK. A teraz udają, że preparowane przez nich donosy są wiarygodne.
kolo (20 marca 2023 19:04)
Cytuję użytkownika: pan szczesliwy
najwiekszym polakiem jest andrew golota i zaden inny h*j
a pudzian?
pan szczesliwy (20 marca 2023 18:59)
najwiekszym polakiem jest andrew golota i zaden inny h*j
Tuszowanie skandali pedofilskich w Kościele (20 marca 2023 17:27)
Jan Paweł II w oczach wielu Polaków jest osobą, której krytykowanie jest jednoznaczne z proszeniem się o łomot. Niestety, mimo wielu wspaniałych cech i czynów, za jakie pamiętamy polskiego papieża, wielki minus należy mu się za jego podejście do tematu pedofilii w organizacji, której był głową. W XVI wieku Pius V zaliczył akty pedofilskie do tzw. grzechów sodomskich i uznał, że duchowny dopuszczający się takich czynów powinien nie tylko zostać pozbawiony święceń, ale i z miejsca oddany w ręce świeckiego wymiaru sprawiedliwości. Ta bezkompromisowa zasada została nieco złagodzona na początku XX wieku, gdy pozbawienie grzesznego księdza jego urzędu postulowano jedynie w szczególnych przypadkach.Tymczasem Jan Paweł II w 1983 roku wprowadził nowy Kodeks Prawa Kanonicznego, w którym za grzech pedofilski przewidziano „sprawiedliwą karę”. Co ciekawe – znacznie surowiej zalecano traktować księży czerpiących zyski z ofiary na rzecz Kościoła (czyli tych, którzy chyłkiem podbierają monety z tacy). Za to groziła tzw. cenzura, czyli kara ograniczenia władzy kapłańskiej lub objęcie takiej osoby ekskomuniką. Również i na bardziej bezkompromisowe traktowanie mogli liczyć księża żyjący w związkach z kobietami. Dla nich przewidziano upomnienie, a w przypadku braku skruchy i poprawy – wydalenie z Kościoła. W samych tylko Stanach Zjednoczonych, w ostatnich latach odnotowano 17200 przypadków pedofilii w Kościele. Wielkim skandalem odbiło się przeniesienie przez arcybiskupa Milwaukee 54 milionów dolarów na konto powiernicze – w ten sposób za zgodą Watykanu zabezpieczono kościelne pieniądze przed domagającymi się odszkodowań ofiarami molestowań ze strony duchownych. https://joemonster.org/art/51526
Tomasz P. Terlikowski: (20 marca 2023 17:11)
Cytuję użytkownika: Pedofilia Obywatelska
Cytuję użytkownika: ślepota na krzywdę dzieci
Obrona Jana Pawła II, jakiej podjęły się media katolickie jest świadectwem tego, że w wielu katolickich, także redaktorskich głowach, nie doszło jeszcze do duszpasterskiego nawrócenia na empatię wobec skrzywdzonych. Dla wielu wciąż najważniejsza jest instytucja. https://deon.pl/kosciol/komentarze/media-katolickie-przed-przemiana-mentalnosci,2407502
Najwazniejsza jest prawda i fakty, a nie kumusze zapiski zdajcow Polski, slugusoiw Kremla z UB i SB. To ty chciales pedofilow do do szkół wciskac? Askoro tak martwisz sie losem dzieci, to co u dieci poslanki z PO, oprocz Mikolaja ktory sie zabil, bo kolega z pracy poslanki PO go zgwalcil. Co z dwojka innych dzieci? dlaczego mamy na ten temat milczec i się dziecmi polsanki Po nie interesowac? Mamy zamykac oczy bo pedofil byl z PO i zgwalcil dzieci polsanki z PO? To sie karma nazywa. Wciskacie pedofilow polskmi dzieciom do szkol, wiec karma trafila wasze dziecko.
https://deon.pl/kosciol/komentarze/media-katolickie-przed-przemiana-mentalnosci,2407502
Pedofile uczą religii w szole (20 marca 2023 17:06)
Cytuję użytkownika: Pedofilia Obywatelska
Cytuję użytkownika: Co zyskują ci którzy chodzą do kościoła?
Cytuję użytkownika: Pedofilia Obywatelska (20 marca 2023 12:51)
Cytuję użytkownika: Torturowanie dzieci, pedofilia, wspieranie Putina.
Cytuję użytkownika: Kościół vs WOSP, LGBT komuchy i PO-jeby
Jak idzie ośrodkom lewackim i LGBT, pomoc ludziom, ile domów opieki prowadza? Ile i jak pomagają starszym, niepelnosprawnym, ubogim itd itd? ile podobnych ośrodków otworzył w Polsce węgierski żyd Soros ? Bo organizacje kościelne prowadzą: Dla dzieci i młodzieży obciążonych ubóstwem: 92 domy dziecka, 27 domów matki i dziecka, 27 burs, 378 świetlic terapeutycznych, 30 centrów interwencji kryzysowej, 105 podwórkowych klubów, 257 ośrodków kolonijnych, 21 telefonów zaufania i 65 funduszów stypendialnych. Dla osób starszych: 160 domów pomocy społecznej, 69 klubów seniora, 67 środowiskowych domów samopomocy. Dla osób uzależnionych: 62 punkty konsultacyjne dotyczące problemów alkoholowych, 21 ośrodków terapii uzależnień dla dorosłych, a 10 dla dzieci. Dla osób niepełnosprawnych: 116 wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, 108 warsztatów terapii zajęciowej oraz 18 zakładów aktywności zawodowej, 81 gabinetów rehabilitacyjnych, 16 centrów opieki dziennej i 34 ośrodki wychowawcze. Dla bezdomnych: 302 punkty pomocy doraźnej, 286 punktów wydawania odzieży, 121 mieszkań chronionych, 61 schronisk dla kobiet i mężczyzn, łaźnie, przytuliska, ogrzewalnie i noclegownie. Dla bezrobotnych: osiem centrów aktywizacji, 12 klubów integracji społecznej, sześć świetlic i 20 spółdzielni socjalnych (łącznie 82 dzieła). Dla migrantów i uchodźców: 29 dzieł, w tym 15 diecezjalnych centrów pomocy migrantom i uchodźcom, dwa domy dla repatriantów oraz 12 innych ośrodków. Ponadto instytucje kościelne prowadzą 122 stacje opieki medycznej, 63 zakłady opiekuńczo-lecznicze, 61 hospicjów domowych, 40 hospicjów stacjonarnych, 270 jadłodajni, 19 aptek i 21 poradni środowiskowych. Działa również 110 magazynów w ramach programu dystrybucji nadwyżek żywności PEAD i 92 magazyny do przechowywania ubrań i sprzętu.
Co jeszcze ...Właściwie nie ma miesiąca, w którym nie wychodziłyby na jaw zbrodnicze czyny przedstawicieli Kościoła i ukrywanie ich przez wysokich hierarchów kościelnych. Kilka dni temu ujawniono, że siostry prezentki, prowadzące Dom Pomocy Społecznej w Jordanowie, torturowały dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Nie był to pierwszy tego typu przypadek, a wręcz okazało się, że w tym samym ośrodku znęcano się nad dziećmi już kilkadziesiąt lat wcześniej. Ponadto w wielu ośrodkach prowadzonych przez Kościół nie istniał nadzór ze strony państwa, a placówki były miejscami okrutnej, regularnej kaźni. https://krytykapolityczna.pl/kraj/kosciol-katolicki-dps-jordanow-franciszek-wojna-rosja/
Pedał, zdrajca, komuch nie potrafi wymienic, co lewactwo robi dla Polski i Polakow . Wiec jak kazdy widzi, pedaly,. LGBT, fundacje Sorosa nie robia nic dla Polski i Polakow. Zas zajmuja się torturowaniem, narkotyzowaniem i wykorzystywaniem dzieci. ZESTAWY AFTER PARTY RATUSZ WARSZAWA ROZDAJE ZESTAWY DO CPANIA DLA MLODZIEZY. https://twitter.com/i/status/1281141480388689921 https://twitter.com/i/status/1281143590014640130 A TU TE SAME PEDALY Z BARTEM STASZEWSKIM OPLUWAJA POLSKE W ZAGRANICZNYCH MEDIACH. targowica dzisiaj ma imie Pedofilii Obywatelskiej, komuchow, pedałow i LGBT https://www.youtube.com/watch?v=w92V3CCIgpc&t=2s ktory to juz byl pedofil zatrudniony przez PO do pracy z dziecmi, ktory zgwalcil dzieci poslanki PO?
CO POWINNO BYC: "Obecność współwyznawców oraz możliwość służby i oddawania czci Bogu sprawi, że poczujesz się podbudowany. Poczujesz także obecność Ducha Świętego, którego owocem są: „miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć [i] wierność” (List do Galacjan 5:22)." A CO JEST: agresja i paranoja
Pedofilia Obywatelska chce mnie religii uczyć? Znasz cytatu o gniewie Bozym? Co zrobił nawet pierworodnym, gdy ojcowie terroryzowali jego narod? Albo slyszales co Bog zrobil z Sodomą i Gomorą?
Nauczyciel religii oskarżony o molestowanie seksualne 22 uczennic szkoły podstawowej. Do Sądu Rejonowego w Nowym Targu trafił akt oskarżenia przeciwko nauczycielowi religii oskarżonemu o czyny pedofilskie w szkole podstawowej. Chodzi o zakonnika, który uczył katechezy w jednej ze szkół w gminie Czorsztyn.https://podhale24.pl/aktualnosci/artykul/50548/Nauczyciel_religii_oskarzony_o_molestowanie_seksualne_22_uczennic_szkoly_podstawowej.html
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Pomnik Jana Pawła II w Świebodzicach zostaje

I Wałbrzyski Marsz Papieski (FOTO)

Wyruszył I Wałbrzyski Marsz Papieski (FOTO+VIDEO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij