Menu

Dachowanie w Starych Bogaczowicach

Pięć miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata, utrata prawa jazdy na 3 lata i 5 tysięcy zł. do zapłaty - to wyrok sądu za jazdę pod wpływem alkoholu i spowodowanie kolizji.  23-latek został skazany przez sąd w postępowaniu przyspieszonym. Policjanci zatrzymali też 50-latka, który jechał mimo zatrzymanego prawa jady. 


 

Dachowanie w Starych Bogaczowicach
Do kolizji doszło w sobotę (18 marca) przed godziną 3:30 w Starych Bogaczowicach na wysokości Przysiółka Wrony. Tym razem na szczęście ani kierującemu, ani jadącej z nim pasażerce, nic się nie stało. Wałbrzyscy policjanci wyczuli od kierowcy zapach alkoholu. Badanie wykazało 1,31 promila w organizmie. 23-latek straci prawo jazdy. ,
 
Zatrzymany przez policjantów 23-latek został skazany przez sąd w postępowaniu przyspieszonym w związku z tym, że mężczyzna jest obcokrajowcem.

Z kolei w piątek policjanci zatrzymali 50-latka, który wsiadł za kierownicę, nie mając prawa jazdy. Mężczyzna został zatrzymany, gdy jechał ul. Palisadową w Wałbrzychu. Funkcjonariusze ustalili, że decyzją Starosty Powiatu Wałbrzyskiego miał on cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów w 2009 roku.
 
Za jazdę mimo cofniętych już uprawnień (z powodu np. wcześniejszej jazdy w stanie nietrzeźwości, czy też przekroczenia limitu punktów karnych)  kierującemu grozi kara do 2 lat więzienia, a przez sąd wydawany jest obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami, którego złamanie jest kolejnym przestępstwem (można jza nie trafić do więzienia nawet na 5 lat).
 
 
 adm
foto: KMP Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com
 

Komentarze

DJ2023 (20 marca 2023 20:54)
Debile nad debilami!

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   wypadek  |   pijany kierowca  |  

Wypadek na Śnieżce. Turysta przetransportowany śmigłowcem do szpitala

Wałbrzych: pocisk koło warszatatu samochodowego

Zaginiony w górach 12-latek odnaleziony

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij