Menu

Sobięcin: Wiemy, kiedy będzie koniec remontu ul. 1 Maja i Zachodniej

To dobra wiadomość. Kierowcy, szczególnie ci, którzy codziennie jeżdżą przez Sobięcin, odetchną z ulgą. Ulica 1 Maja powinna być przejezdna pod koniec kwietnia, ul. Zachodnia w sierpniu — zapowiedział prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.

Sobięcin: Wiemy, kiedy będzie koniec remontu ul. 1 Maja i Zachodniej
Ulica 1 Maja w godzinach popołudniowych — każdego dnia kierowcy muszą zacisnąć zęby i odstać swoje w korku. Wprawdzie ulica Zachodnia zgodnie z zapowiedziami, miała zostać zamknięta tylko na miesiąc, jednak od połowy września jest nadal zamknięta. Po wyburzeniu wiaduktu na serpentynach okazało się, że w skarpie biegnie rurociąg. Problemy były niemal od początku — brakowało pracowników, były problemy z dokumentacją prac, była też niesprzyjająca pogoda.
 
Remont drogi nie jest łatwy, ale widać już "światełko w tunelu".
 
- Odcinek ul. Zachodniej powyżej Domu Pomocy Społecznej jest w dużym stopniu zrealizowany. Mamy zapewnienie Eurovii, głównego wykonawcy, że 
do końca kwietnia, (na początku maja) będziemy mogli przejechać całą ulicą 1 Maja być może już zupełnie bez żadnego zatrzymania się
 w ruchu wahadłowym. - mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
 
Zakończenie całej budowy, włączenie z nasadzeniami drzew i zadbaniem o estetykę terenu, planowane jest na koniec sierpnia. Koszt budowy to około 70 mln zł . 80 procent to dofinansowanie z Unii Europejskiej.

 

adm
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

 

 

Komentarze

Moje Imię* (23 marca 2023 9:18)
Którego roku?

Dodaj komentarz

remont dróg  |   1 Maja  |   Zachodnia  |  

Ulica Zachodnia jest już przejezdna (FOTO+VIDEO)

W poniedziałek otwierają ul. Zachodnią

Tak się zmienia górny Sobięcin (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij