Menu

W Lubominie kradną buty, czyli wielki pech złodzieja

Ukradł buty i chciał je sprzedać przez internet. Pech chciał, że kupującymi okazali się właściciele skradzionego obuwia. Niefart złodzieja polegał na tym, że na sfinalizowanie transakcji umówił się osobiście z właścicielami skradzionych rzeczy, którzy czekali na niego razem z policjantami.

W Lubominie kradną buty, czyli wielki pech złodzieja

Cała historia wydarzyła się w Lubominie. W jednym z bloków mieszkalnych doszło to kradzieży butów sportowych z klatki schodowej. Taka sama sytuacja powtórzyła się kilka dni później w sąsiednim budynku.

- Jeden z pokrzywdzonych, przeglądając strony internetowe, trafił na swoje buty, które były wystawione na sprzedaż. Sprzedający miał w swojej ofercie również skradzione buty sąsiada. - mówi asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Pokrzywdzeni umówili się z mężczyzną przed jednym ze szczawieńskich marketów na sfinalizowanie zakupów. 45-latek udał się na umówione spotkanie.

- Jakie było jego zdziwienie, gdy oprócz kupujących czekał na niego policyjny patrol. 45-latek został zatrzymany, a pokrzywdzeni odzyskali skradzione rzeczy o łącznej wartości 700 zł. - mówi asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek.

Na tym jednak historia skradzionych butów się nie kończy. Wałbrzyszanin podczas przesłuchania wyjaśnił, jak doszło do kradzieży.

- Mężczyzna zeznał, że wracając z siłowni, postanawiał zrobić dodatkowy trening, który polegał na wbieganiu po schodach. Wszedł do najwyższego bloku, który mijał wracając do domu i rozpoczął ćwiczenia. To właśnie stamtąd zabrał znajdujące się na półpiętrze buty. Kilka dni później zrobił dokładnie to samo w bloku obok. - dodaje asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek.

Amatorowi cudzych butów grozi do 5 lat więzienia.adm
foto: KMP Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

KrwawyLoLo (27 marca 2023 7:51)
Cytuję użytkownika: Grzegorz
Kto kupuje capiące buty?
Cap
Moherowy Pisior (25 marca 2023 15:02)
Trzeba kontynuować tradycje chrześcijańskie rozpoczęte kradzieżą jabłek to może w końcu oduczą się wystawiać za drzwi swoje rzeczy.
Marynarz paprykarz (25 marca 2023 0:16)
Typ z ekipy Marka D. Jak nie wungiel to teraz stare adidasy ale takie pod cale najlepsze.
Grzegorz (24 marca 2023 20:09)
Kto kupuje capiące buty?

Dodaj komentarz

Z ''tulipanem'' do ochroniarza

Rozbity samochód i mandat 1000 zł

Jeden schował się przed policją pod podłogą, drugi w kominie

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij