Menu

Boguszów-Gorce: 20-lecie Zespołu Teatralnego Trele Morele

Był tort, zabawa i wzruszenie dawnych aktorów. Nie mogło też zabraknąć spektaklu. Zespół Teatralny Trele Morele z Boguszowa-Gorc ma już 20 lat. 

Boguszów-Gorce: 20-lecie Zespołu Teatralnego Trele Morele
- To bardzo ważny dzień dla całej społeczności naszego miasta, dla mnie osobiście i dla byłych aktorów Mija 20 lat odkąd Trele Morele weszło na scenę i zaczęła się nasza przygoda z teatrem. Ta przygoda trwa nadal. Po małej przerwie pandemicznej wróciliśmy na scenę. Jesteśmy, działamy i jesteśmy po dwóch premierach. Trzecia premiera właśnie się odbyła i jest piękny jubileusz. - mówi Katarzyna Bernaś, instruktor Grupy Teatralnej Trele Morele. 
 
 
Jak wygląda historia Trele Morele w liczbach?
 
 
- Przez 20 lat zrobiliśmy 25 spektakli. Zdobyliśmy 40 nagród na festiwalach ogólnopolskich, regionalnych, powiatowych, a nawet międzynarodowych. W szeregach zespołu Trele Morele było około 150 młodych mieszkańców Boguszowa-Gorc. Były to dzieci od czwartego do mniej więcej 16 roku życia. Niektóre z tych osób były w zespole nawet po 10,12 lat i są dzisiaj tutaj z nami.  - mówi Katarzyna Bernaś, instruktor Grupy Teatralnej Trele Morele. 
 

red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

redaktor naczelny (19 kwietnia 2023 19:09)
Stasiu/Sławuś, czy jakkolwiek się nie podpiszesz - po pierwsze umyj włosy, a po drugie życzę Ci żeby Cię tak gardło bolało jak Cię boli d... Zrób coś sama dla tego miasta
Sławek (25 marca 2023 9:22)
Nie wiem, co ona sobie wyobraża, ale to kłamstwo, że to był ważny dzień dla całej społeczności miasta. Co to za chora teoria? Większość ludzi nie ma pojęcia o tym dziecięcym teatrzyku, który zawsze był organizowany dla wąskiego grona mieszkańców Gorc, po to, by urząd mógł dać dodatkową umowę prowadzącej. Ani o sztucznie pompowanym jubileuszu też nikt nie mówi, nie słyszał. Za to bardzo wielu mieszkańców wie, po co i dlaczego pani instruktor przypisuje sobie wyimaginowane sukcesy. Dla pieniędzy... I nie zapomnimy jak potraktowała górników wyganiając ich z Szybu Witold, choćby i milion teatrzyków założyła.
Ojoj (25 marca 2023 9:10)
Cytuję użytkownika: Duli
Pewnie pogonili z Czarnego Boru... i slusznie,w koncu.
A gdzie tam. Najpierw robiła kasę u Dańczaka w Kamiennej, w dodatku w godzinach innej pracy. Potem ją pogonili z gorc za politykę, a jak Dańczak pogoniony z Kamiennej, też za politykę, trafił do Gorc to źródełko się znowu otworzyło. Kaśka ma parcie na szkło i kasę, w d... ma te dzieciaki a ich rodzicom zawsze tyłki obrabiała. Propaganda. Pewnie się znowu na radną szykuje, stąd miłość do boguszowskiego ratusza.
Duli (24 marca 2023 23:58)
Pewnie pogonili z Czarnego Boru... i slusznie,w koncu.
Nikos (24 marca 2023 23:22)
Ta pani katarzyna wrocila do Gorc z wygnania? Pewnie dlugo tu nie zabawi ;)))

Dodaj komentarz

trele  |   morele  |   grupa  |   zespol  |   teatralny  |   boguszow  |   gorce  |   sztuka  |   dzieci  |   jubileusz  |  

Trener Górnika Wałbrzych ''Nie będziemy pompować balonika''

Pod gruzami są ludzie - na miejscu wałbrzyscy strażacy

ZPiT „Wałbrzych” laureatem prestiżowego konkursu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij