Menu

Piaskowa Góra: Postęp prac na Skwerze Sybiraków (FOTO)

Zaglądamy do parku na Piaskowej Górze, gdzie intensywnie trwają prace rewitalizujące to miejsce. 

Piaskowa Góra: Postęp prac na Skwerze Sybiraków (FOTO)

Trwa rewitalizacja Parku Sybiraków na Piaskowej Górze. Po dwóch stronach ulicy Głównej toczą się prace. Wartość projektu to ok. 15 mln zł.

Remont ma zostać zakończony już wkrótce. W rewitalizowanym  Parku Sybiraków będzie bardzo zielono, miasto planuje zasadzić tu 80 tysięcy roślin

Park Sybiraków ma swoje dwie części. Łącznie powierzchnia parku po rewitalizacji obejmie ponad 4 hektary terenów zielonych, parkowych i rekreacyjnych.
 
 
 
 
Zostaną wymienione wszystkie elementy infrastruktury, a więc odwodnienie, nawodnienie, sieć energetyczna. Zostanie też zainstalowany monitoring. 

foto: Kai Taller
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Marek (29 marca 2023 8:18)
Dzien dobry do Pana Jurka.Ekshumacja wlatach " 70, zwlaszcza zbiorowa dla cial Narodu ktory zrobil tyle zlego dla Polakow nierealna.??????
Barry (29 marca 2023 0:31)
Kiedyś to w tym parku czaszki się walały....
Dudek (28 marca 2023 15:46)
Cytuję użytkownika: Marek
Mniejsza czesc parku powstaje na bylym cmentarzu poniemieckim???????Chodzilismy i bedziemy chodzic zaklucajac spokoj spoczywajach tam na !!!!!!!!
Nie wiem nie było mnie nie obchodzi mnie , pkoło szkoły nr. 1 też jeździ autobus ex po cmentarzu jest Rondo i co kogo to xd
Jurek (28 marca 2023 9:52)
Cytuję użytkownika: Marek
Mniejsza czesc parku powstaje na bylym cmentarzu poniemieckim???????Chodzilismy i bedziemy chodzic zaklucajac spokoj spoczywajach tam na !!!!!!!!
Niezupełnie.W latach 70tych dokonano ekshumacji.
Marek (27 marca 2023 20:41)
Mniejsza czesc parku powstaje na bylym cmentarzu poniemieckim???????Chodzilismy i bedziemy chodzic zaklucajac spokoj spoczywajach tam na !!!!!!!!
Marek (27 marca 2023 19:59)
Moj wpis z uwaga zniknal z komentarzy. Czy ktos kto go czytal nie zgadza sie z nim , czy komus mogl zaskodzic.????????
inż. A. Partacz (27 marca 2023 14:26)
W Szczawniku nie ma pstrągów. Kiedy zarybianie Panie doktorze?
Leon (27 marca 2023 12:23)
Dac kamery bo zaraz wiesniaki zniszcza na podzamczy zlikwidowali zwykłe kosze nma smieci tylko dali z betonu teraz spokoj tu lepiej zrobic to od razu
Analityk miejski (27 marca 2023 10:26)
Cytuję użytkownika: ziom
W Sobieskim położyli najtańszą kostkę brukową, a tutaj proszę jak się postarali, kolorki, wzorki, fiu fiu.
Wieża pożarła resztę kasy.I na tym nie koniec.
Alex (27 marca 2023 9:23)
Co do powierzchni,to chyba hektary z arami wam się pomyliły.A to zasadnicza różnica.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

foto  |   park  |   piaskowa  |   gora  |  

Mike Parker Quartet na scenie w A’PROPOS

Pięć lat fotografowania bloku

Spłonął dom w regionie Kamiennej Góry

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij