Menu

Rekord weekendu - 2,35 promila

Funkcjonariusze z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego w miniony weekend zatrzymali na ulicach naszego miasta oraz powiatu czterech kierujących, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Dwóch mężczyzn kierowało samochodami osobowymi, jeden jechał rowerem, a kolejny hulajnogą elektryczną. Niechlubny rekordzista tym razem wydmuchał 2,35 promila alkoholu.

Rekord weekendu - 2,35 promila
Pierwszego z kierujących w sobotę po godzinie 19:30 zatrzymali do kontroli drogowej w Wałbrzychu na ul. Armii Krajowej policjanci pierwszego komisariatu. 39-letni letni mieszkaniec naszego miasta jechał slalomem i niestety był niechlubnym rekordzistą minionego weekendu. Badanie wykazało, że mężczyzna miał w wydychanym powietrzu 2,35 promila alkoholu. W trakcie wykonywanych przez mundurowych czynności wałbrzyszanin utracił prawo jazdy.
 
Drugi z mężczyzn został zatrzymany do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy ruchu drogowego, kiedy w niedzielę przed południem na ul. Kolejowej w Wałbrzychu przekroczył dozwoloną prędkość o 25 km/h i jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Okazało się, że był także nietrzeźwy. Wydmuchał 0,84 promila alkoholu. Kontrola zakończyła się więc zatrzymaniem mężczyźnie przez policjantów prawa jazdy i sporządzeniu dokumentacji, która trafi teraz do sądu.
 
 
W niedzielę wieczorem – około godziny 18:30 – inni funkcjonariusze ruchu drogowego skontrolowali stan trzeźwości mężczyzny kierującego tym razem hulajnogą elektryczną na al. Podwale w Wałbrzychu. 36-latek również znajdował się w stanie nietrzeźwości. Miał 0,67 promila alkoholu w organizmie. Sprawca wykroczenia został ukarany mandatem karnym w kwocie 2,5 tysiąca złotych i do domu nie wrócił już na jednośladzie.
 
 
Praktycznie w tym samym czasie policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach zauważyli rowerzystę jadącego ul. Traugutta w tej miejscowości. Postanowili sprawdzić i jego stan trzeźwości. Okazało się, że boguszowianin był pijany. 28-latek również wydmuchał 0,67 promila alkoholu. I on otrzymał za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym grzywnę w kwocie 2,5 tysiąca złotych i do miejsca zamieszkania wrócił pieszo.
 
- Przypominamy, że nieodpowiedzialni nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi (np. samochodami) muszą się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną, kierujący hulajnogami - tak jak rowerzyści - natomiast z wysoką grzywną, a nawet zakazem kierowania pojazdami. Jako policjanci kolejny raz mówimy stanowcze nie takiemu zachowaniu na drogach, które może się przecież zakończyć poważnym wypadkiem - mówi kom. Marcin Świeży, rzecznik wałbrzyskiej policji.
 
opr.plr
foto: KMP w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

JAREK 3 PROMILE KIEROWCA BUZAREWICZ (28 marca 2023 9:27)
Cytuję użytkownika: Goldmann
,,a sędzina z Zakopiańskiej miała 0,6 ,i dalej sobie wolno chodzi,,,a co ,, można,, można,,
Jaroslaw mial 3 promile i dalej pracuje u boku Romana Szelemeja za publiczne pieniadze z naszych podatkow.
Mimi (27 marca 2023 19:59)
I co tu komentować. Ręce opadają. Gdyby musieli sprzątać ulice w swojej dzielnicy w kamizeljach z napisem " prowadziłem pijany", to może mniej by było takich przypadków. No ale ro by pewnie naruszyło ixh godność, wizerunek i RODO
Goldmann (27 marca 2023 16:45)
,,a sędzina z Zakopiańskiej miała 0,6 ,i dalej sobie wolno chodzi,,,a co ,, można,, można,,
DJ2023 (27 marca 2023 12:50)
No co tu komentować?

Dodaj komentarz

policja  |   112  |   pijani kierowcy  |   kontrola drogowa  |   hulajnoga  |   rower  |  

Pożar zbiorników z gazem w Strzegomiu. Ewakuacja mieszkańców

Dzieciaki nagradzały 'Wzorowych Kierowców'

To nie 'CSI' - tak wygląda prawdziwe laboratorium kryminalistyczne

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij