Menu

Sztolnia Marzeń powstała w ZSZS przy ul. Mickiewicza

W Zespole Szkół Zawodowych Specjalnych przy ul.Mickiewicza 24 powstało miejsce, w którym możemy zobaczyć, jak wyglądała praca Górnika. W otwarciu "Sztolni Marzeń" uczestniczyli gwarkowie, przedstawiciele szkoły i wiceprezydent Wałbrzycha, Sylwia Bielawska, która uroczyście przecięła wstęgę. 

Sztolnia Marzeń powstała w ZSZS przy ul. Mickiewicza

Miejsce pod nazwą "Sztolnia Marzeń" jest poświęcone tradycjom górniczym. 

 
- To jest początek naszej wielkiej przygody, związanej z historią naszego miasta i górnictwem. Przed nami wiele wyzwań poznawczych, historycznych, a nawet i kulinarnych. Przede wszystkim spotkań z bliskością, odwagą i determinacją drugiego człowieka. - mówi dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Wałbrzychu, Jolanta Ceran.
 
 
- Jest to przepiękna inicjatywa w dobie internetu i młodziezy, która siedzi przy "guziczkach" i traci czas. Stworzenie takiego kącika wizualnego, gdzie mozna dotknąć i zapoznać się z pracą górniczą, to dla nas górników jest to coś niebywałego. Tym bardziej, że Wałbrzych to 500 lat górnictwa. Górnictwo odchodzi w zapomnienie, ale dzięki takim społecznym, spontanicznym oddolnym inicjatywom - będą o nas jeszcze długo pamiętać. - mówi górnik i kolekcjoner górniczych eksponatów, Zbigniew Jóźwiakowski. 

red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14
Zdjęcie 15
Zdjęcie 16
Zdjęcie 17

Komentarze

Hahahahahaha. (30 marca 2023 22:26)
Wałbrzyskie Górnictwo zlikwidował niejaki buzek gdy był premierem a obecnie europoseł z PO.
Iga (30 marca 2023 16:37)
Cytuję użytkownika: Roman 500 000
Srul pozwolił na konkurencję dla złomiarni?!?
Jesteś WYJĄTKOWYM PUSTAKIEM; tobie każda pożyteczna inicjatywa przeszkadza. Może więc ty zrobisz coś dla młodzieży?Nic? bo ty potrafisz tylko puszki po piwie zbierać; Jesteś mnie niż ZERO.
Roman 500 000 (30 marca 2023 7:58)
Srul pozwolił na konkurencję dla złomiarni?!?

Dodaj komentarz

gorniczy  |   kacik  |   szkola  |   walbrzych  |   informacje  |   wydarzenia  |   wtv  |  

Chcesz pracować w Straży Pożarnej? Są wolne miejsca

Postęp prac przy ul. Kościelnej (FOTO)

5,5 tys. Ukraińców przyjechało do Wałbrzycha od początku wojny

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij