Menu

Laureaci konkursu plastycznego 'Śladami Księżnej Daisy'

Rozstrzygnięto plastyczną część konkursu Śladami Księżnej Daisy. Laureaci otrzymali wyjątkowe pamiątki w postaci swoich prac naniesionych na talerze z Porcelany Kristoff.

Laureaci konkursu plastycznego 'Śladami Księżnej Daisy'
Po konkursie literackim przyszła pora na wybranie najlepszych prac plastycznych w konkursie organizowanym przez Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk". Szkoła w ten sposób włączyła się w obchody Roku Księżnej Daisy w Wałbrzychu.
 
- Dziękuję wszystkim uczestnikom za chęć wzięcia udziału w tym konkursie, który nie był łatwy. Wczesniej rozstrzygnęliśmy część literacją, a teraz widzimy prace plastyczne, każda praktycznie w innym stylu i tworzona inną techniką. Konkurs by się nie odbył, gdyby nie jego inicjatorki, nasze nauczycielki Małgorzata Skrabska, Elżbieta Trzaskowska i Ewa Hoppe-Rychłowska i wiele innych osób, które przy nim pomagały - mówi dyrektor "Energetyka" Justyna Repka-Awdankiewicz.
 
 
- To, co się dzieje ciągle w każdej wałbrzyskiej szkole, instytucjach kultury, to jak żyjemy Księżną Daisy i jak przypominamy sobie wszystkie jej działania o charakterze społecznym, czyni ją osobą jakże niezwykłą dla naszego miasta i taką, która przez wiele lat pozostanie w pamięci coraz młodszych pokoleń - mówi wiceprezydent Wałbrzycha Sylwia Bielawska.
 
 
Sam fakt uczynienia z Księżnej Daisy głównego tematu konkursu bardzo mocno doceniono przez Zamek Książ i Fundację Księżnej Daisy von Pless, ponieważ te dwie instytucje najmocniej od lat dążą do wypromowania słynnej dawnej wałbrzyszanki.
 
- To jest spełnienie marzeń, że w jedenastym roku istnienia fundacji tak dużo mówi się o Księżnej Daisy. Konkurs łączy dwa miasta, bo zorganizowany był także dla mieszkańców powiatu pszczyńskiego i cieszę się, że przyjechali do nas goście z Rudołtowic, Wisły Małej. Bardzo cenimy sobie współpracę z Pszczyną. Każdy ma taką Daisy, na jaką sobie zasłużył. My mamy w Wałbrzychu wspaniałą i to jest ta miastotwórcza idea, która nas jednoczy - mówi prezes Fundacji Księżnej Daisy von Pless Mateusz Mykytyszyn.
 
 
- Już teraz chciałabym wszystkich zaprosić do kolejnego konkursu spinającego wszystkie inicjatywy zapoczątkowane przez "Energetyka". Ich liczba przerosła nasze oczekiwania. Chcemy pokazać was wszystkich u nas w zamku podczas konkursu You Can Daisy. O szczegółach wkrótce poinformujemy na stronach Zamku Książ - mówi prezes Zamku Książ Anna Żabska.
 
 
Laureaci konkursu plastycznego Śladami Księżnej Daisy:
Szkoły podstawowe klasy II-V:
1. Michał Stefek, PSP nr 1 w Świebodzicach
2. Lena Łukowska, PSP w Rudołtowicach
3. Kinga Dybowicz, ZSP w Studzienicach
 
 
wyróżnienia:
Zuzanna Grzechnik, ZSP w Studzienicach
Amelia Wierzelewska, PSP nr 2 w Świebodzicach
 
Szkoły podstawowe klasy VI-VIII:
1. Martyna Wilińska, PSP nr 26 w Wałbrzychu
2. Eliza Długoszewska, PSP nr 28 w Wałbrzychu
3. Lena Idzikowska, PSP nr 6 w Wałbrzychu
wyróżnienia:
Klara Rejman, PSP nr 3 w Wałbrzychu
Zuzanna Sołuk, ZSP nr 7 w Wałbrzychu
 
Szkoły ponadpodstawowe:
ex. 1. Paulina Jankiewicz, III LO w Wałbrzychu
ex. 1. Juliana Sokołwska, ZSP "Energetyk" w Wałbrzychu
3. Laura Eświł, ZSP "Energetyk" w Wałbrzychu
wyróżnienia:
Krystian Chomiuk, ZS w Strzegomiu
Natalia Fedorków, ZSZS w Wałbrzychu
 
Wyróżnienia specjalne od Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA:
Natalia Dub, III LO w Wałbrzychu
Gracjana Gordziejewska, III LO w Wałbrzychu
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14
Zdjęcie 15
Zdjęcie 16
Zdjęcie 17

Komentarze

Biurwa (30 marca 2023 8:01)
Cytuję użytkownika: spec
Kult k**wiska z niemiec trwa nadal
Niestety.Jednocześnie niszczy się autorytety. Bogami stają się szafiarki,intfu!lencerki i inni debile tiktokowi. Strach pomyśleć o bezradności gówniarzy jak im prąd wyłączą.
spec (30 marca 2023 4:35)
Kult k**wiska z niemiec trwa nadal
Roman 500 000 (29 marca 2023 20:09)
Srul kazał, Żabka przypomniała, belfry przerażone "Tak jest!!" A dzieciaki jak zwykle, padły ofiarą propagandy wymyślonej tym razem przez Myszowatego.

Dodaj komentarz

energetyk  |   zamek książ  |   bwa  |   stara kopalnia  |   konkurs  |   daisy  |  

Górniczy Dzień Dziecka (FOTO+VIDEO)

Milionowy gość do Starej Kopalni przyjechał z Rumunii

''Widziane Kreską'' w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij