Menu

Biały Kamień: Ponad 30 policjantów trenowało na wypadek ''zadymy stadionowej''

Wałbrzyscy policjanci trenowali na stadionie piłkarskim na Białym Kamieniu. Ćwiczenia  dotyczyły przywracania zakłóconego porządku publicznego.

Biały Kamień: Ponad 30 policjantów trenowało na wypadek ''zadymy stadionowej''
W ćwiczeniach wzięli udział funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu oraz Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wchodzący w skład jednego z Nietatowych Pododdziałów Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.
 
 
Dowódcy szkolenia przypomnieli główne przepisy związane z zabezpieczeniem spotkań sportowych na otwartych obiektach. Przeprowadzili z policjantami musztrę indywidualną i zespołową. Ćwiczenia praktyczne polegały również na doskonaleniu taktyki działania pododdziałów Policji w sytuacji przywracania naruszenia bezpieczeństwa i porządku publicznego na obiektach sportowych, czyli podczas tzw. zadym stadionowych.
 
 
Przygotowanych ponownie zostało kilka wariantów. Pierwszy dotyczył zabezpieczenia przyjazdu kibiców gości w rejon stadionu przy ul. Ratuszowej 6 i wprowadzenie ich na sektor. Drugi sytuację, podczas której kibice drużyny przyjezdnej usiłują sforsować ogrodzenie sektora gości i wtargnąć na płytę boiska. W ostatnim z ćwiczeń kibice klubu gości mieli przerwać ogrodzenie - i po konfrontacji siłowej ze służbą zabezpieczenia spotkania - usiłowali wtargnąć na sektor kibiców miejscowych.
 
- Po szkoleniu dowódcy podsumowali i omówili wyniki prowadzonych czynności. Działania na stadionie przez ul. Ratuszowej były kolejną okazją do wypracowania metod i form współpracy oraz współdziałania policjantów w realnych warunkach zagrożenia. - informuje policja
 


red
foto: policja
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

O. (30 marca 2023 8:11)
Cytuję użytkownika: Polsat zgwałcił TVN
oczywiście w sprawie fałszerstw na temat Księcia Niezłomnego kościoła Sapiehy i świętego Jana Pawła II. "Złamano dziś prawa archiwisty". https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2023-03-29/watpliwe-dowody-obciazajace-kard-adama-sapiehe-media-zostaly-sfalszowane/ https://twitter.com/i/status/1641172402754187264
Sprawdzałeś, czy tylko wykonujesz polecenia? 404-nf
Kruszwica (29 marca 2023 23:33)
Szykują się na upadek dolara, euro i złotówki a nie na przygłupich kiboli.Tylko co będą i za co żreć policjanci?
Kibic Górnika (29 marca 2023 22:33)
Cytuję użytkownika: Waldek Z.
Cytuję użytkownika: Mariusz L.
Jedno Miasto Jeden Klub Tylko Gornik Nasz KS , to hasło nigdy nie straci na znaczeniu. Pozdrawiam.
Napisz o dzisiajszej przegranej tych partaczy. Kurnik przegrał 1:4 czy się mylę? Trzeba ten pseudoklubik zdelegalizować, oni przynoszą wstyd.
Daj spokój. Nikt nie oczekiwał zwycięstwa w Marcinkowicach. Gdzie nam do nich. Trzeba znać swoje miejsce.
Waldek Z. (29 marca 2023 19:30)
Cytuję użytkownika: Mariusz L.
Jedno Miasto Jeden Klub Tylko Gornik Nasz KS , to hasło nigdy nie straci na znaczeniu. Pozdrawiam.
Napisz o dzisiajszej przegranej tych partaczy. Kurnik przegrał 1:4 czy się mylę? Trzeba ten pseudoklubik zdelegalizować, oni przynoszą wstyd.
Mariusz L. (29 marca 2023 19:10)
Jedno Miasto Jeden Klub Tylko Gornik Nasz KS , to hasło nigdy nie straci na znaczeniu. Pozdrawiam.
Ania (29 marca 2023 17:59)
Przez tych 16 pseudo kibickow nie mogę z dziećmi chodzic na mecze bo pijane matoły tylko przeklinają brzydko
Podzamczanin (29 marca 2023 17:27)
30 policjantów vs stadion wqrwionych kibiców. 1:0 dla policji ;-)
Thorez (29 marca 2023 16:54)
Tylko Zagłębie! W Wałbrzychu tylko Zagłębie! Zielono czarni!
Zagłębie Wałbrzych (29 marca 2023 16:47)
Jedno miasto jeden klub. Tylko Zagłębie Wałbrzych się liczy

Dodaj komentarz

policja  |   walbrzych  |   stadion  |   bialy  |   kamien  |   cwiczenia  |   zadyma  |   stadionowa  |  

Pijane za kierownicą...

Zdewastował domek dla dzieci 45-latkowi grozi 5 lat więzienia

Prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej zbiera podpisy z radnymi

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij