Menu

Policyjne-cywilne BMW w akcji na Europejce (VIDEO)

Na fanpage'u Nowy Lepszy Spotted Wałbrzych pojawił się film z zatrzymania kierowcy, który przekroczył dopuszczalną prędkość na Obwodnicy Europejce. Zatrzymania dokonał jeden z najnowszych nabytków wałbrzyskiej policji, który w cywilnych barwach patroluje nasze drogi.

Policyjne-cywilne BMW w akcji na Europejce (VIDEO)
Przypominamy, że Europejka nie jest drogą ekspresową, mimo że na taką wygląda. Choć prowadzi przez teren niezabudowany, ze względów bezpieczeństwa wyznaczono na niej maksymalną dopuszczalną prędkość 70 km/h na całym odcinku pozamiejskim.
 
Na filmie opublikowanym na kanale Nowy Lepszy Spotted Wałbrzych widać duży samochód osobowy, który jak wynika z opisu, jechał około 90 km/h, czyli przekraczał dopuszczalną prędkość o 20 km/h. Pechowy kierowca natknął się na patrol wałbrzyskiej drogówki, poruszający się nowym BMW w cywilnych barwach. Po wyprzedzeniu kolumny pojazdów jadących prawidłowo prawym pasem za jadącym za szybko pojazdem rusza policyjne BMW, dokonuje pomiaru prędkości i po kilkuset metrach dokonuje zatrzymania.
 
 
 
Nie wiemy, jaką dokładnie prędkość pokazał policyjny radar, ale jeśli kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 16-20 km/h to otrzymał mandat w wysokości 200 zł i 3 punkty karne. Jeśli było nieco szybciej, czyli o 21-25 km/h to kara wzrasta do 300 zł i 5 punktów karnych.
 
Nowe samochody policyjne pojawiły się w Wałbrzychu pod koniec ubiegłego roku. Były to dwa pojazdy Kia Sportage. Ich zakup został częściowo dofinansowany przez Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu. Widoczne na nagraniu BMW 330i  zaczęło służbę na początku tego roku.
 
plr
foto: kadr z fimu
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Kapitan Bravo (31 marca 2023 11:18)
BRAWO, BRAWO, BRAWO... w końcu stróże prawa złapali prawdziwego pirata drogowego! Zagrożenie, które stworzył było tak wielkie, że mogło dojść do katastrofy w ruchu drogowym jakiego nie było jeszcze w naszym kraju. Jeszcze raz BRAWA dla naszych Policjantów w pięknym BMW... dramat!
Krzysztof (31 marca 2023 8:14)
Cytuję użytkownika: Obywatel (30 marca 2023 15:50)
Oooo następny sygnalista . Co do policji cię nie przyjęli ? Do straży miejskiej też nie ?
Nie, najlepiej żeby cymbał kogoś zabił na drodze to w tedy skończy być bohaterem. Co za chory kraj, który hołduję piratom drogowym.
kl (30 marca 2023 21:59)
Cytuję użytkownika: Jacek
Krótko nagonka PISoWSkA i tyle chory kraj a Źiobro z pistolet Za paskiem czy w 22 wieku tylko POLSCE takie rzeczy szczyny z policji 22lata jak w 1946 roku są przerabiani pod uwczesna władze to tylko w Polsce Bóg Honor I Łajdactwo
23 błędy! Litości ! Oczy bolOM !
kl (30 marca 2023 21:01)
Cytuję użytkownika: Jerzy Langaster
Będę się modlić za tych piratów drogowych. Młodzierz ma za szybkie samochody i efekty widać. Brawa dla policji, proszę ich ścigać i dawać mandaty.
"MłodzieRZ ma szybkie samochody..." a staŻy to już tylko ...różaniec!
kl (30 marca 2023 20:54)
Cytuję użytkownika: Zosia
Jakie numery ma ta bema
Co dzień inny, Zosiu.
xsdS (30 marca 2023 20:47)
Cytuję użytkownika: Jacek
Krótko nagonka PISoWSkA i tyle chory kraj a Źiobro z pistolet Za paskiem czy w 22 wieku tylko POLSCE takie rzeczy szczyny z policji 22lata jak w 1946 roku są przerabiani pod uwczesna władze to tylko w Polsce Bóg Honor I Łajdactwo
onuca POwska z IV rzeszy nadaje
Brawo (30 marca 2023 20:27)
Brawo brawo! W końcu piraci drogowi będą się mieli na baczności!
Roman 500 000 (30 marca 2023 19:55)
70km/h na ekranówce ze względów bezpieczeństwa??? .Czyli co? ekranówka jest tak zjebana, że na gównianej drodze, też poza obszarem zabudowanym dopuszczalna prędkość to 90km/h. Lemingrad pobił Wąchock w głupocie.
Jerzy Langaster (30 marca 2023 19:28)
Będę się modlić za tych piratów drogowych. Młodzierz ma za szybkie samochody i efekty widać. Brawa dla policji, proszę ich ścigać i dawać mandaty.
Kapitan Żbik (30 marca 2023 18:42)
Cytuję użytkownika: Tomasz
Proponuję policji wybrać się na ulicę wrocławską koło KFC przed godziną 6 rano kiedy to kierowca czarnego audi wyprzedza wszystkie auta a nawet autobusy, a dzisiaj to nawet przejechał na czerwonym świetle koło obi.
Donoszenie na bliźniego, bardzo brzydko się zachowujesz?
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

policja  |   112  |   drogówka  |   patrol  |   europejka  |   obwodnica  |   prędkość  |  

Podpalił bezdomnego, później obserwował, jak się pali. Mężczyzna zmarł

Strażacy musieli wejść przez okno

Groził nożem rodzinie. Mówił, że ich zabije

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij