Menu

Tankował na firmową kartę - straty 70 tys. zł

Kamienna Góra: 35-letni mężczyzna przez rok korzystał z firmowej karty do tankowania swoich prywatnych samochodów. Policjantom tłumaczył, że myślał, że nikt się nie zorientuje.

Tankował na firmową kartę - straty 70 tys. zł
W ubiegłym tygodniu jedna z firm powiadomiła policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze o tym, że nieznany sprawca korzysta z ich firmowej karty do transakcji bezgotówkowych na stacji paliw.
 
Szereg czynności operacyjnych wykonywanych przez mundurowych, jak i wnikliwa analiza zgromadzonego materiału, pozwoliły na szybkie ustalenie sprawcy tego przestępstwa. Kryminalni kamiennogórskiej jednostki zatrzymali 35-latka odpowiedzialnego za ten czyn.
 
 
W toku dalszych działań funkcjonariuszy policji wyszło na jaw, że mężczyzna przez ostatni rok korzystał z przywłaszczonej firmowej karty do tankowania swoich samochodów. Myślał, że uniknie odpowiedzialności i nikt nie zauważy jego transakcji. Wartość strat opiewa na kwotę 70 tysięcy złotych. Ten proceder trwałby nadal, gdyby nie skuteczne działania kamiennogórskich policjantów.
 
Teraz mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego będzie musiał się liczyć z karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
 
opr.plr
foto: KPP w Kamiennej Górze
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

kl (30 marca 2023 21:14)
Cytuję użytkownika: Misiek+
I powinni wypiera.dolic z roboty osobę która mu tą kartę rozliczała.
Albo zostawić by odpracował ale pod dozorem, bo jak zwolnisz to kasy nie odzyskasz!
Misiek+ (30 marca 2023 19:16)
I powinni wypiera.dolic z roboty osobę która mu tą kartę rozliczała.

Dodaj komentarz

policja  |   112  |   paliwo  |   złodziej  |   tankowanie  |   karta płatnicza  |  

Wypadek i ''lewe'' prawo jazdy

Czołówka na Świdnickiej: kierowca przysnął za kierownicą

Wałbrzyski nauczyciel skazany za rozbój

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij