Menu

Jacek C. były burmistrz Boguszowa-Gorc skazany na 5 lat więzienia

Jacek C. były burmistrz Boguszowa-Gorc skazany na 5 lat i 2 miesiące pozbawienia wolności przez Sąd Apelacyjny we Wrocławiu. Wyrok jest prawomocny, ale może nastapić kasacja przez Sąd Najwyższy. 
 
Jacek C. były burmistrz Boguszowa-Gorc skazany na 5 lat więzienia

Na poczet kary wliczono czas, w którym Jacek C. przebywał w areszcie. 

- Sąd apelacyjny wymierzył karę 5 lat i 2 miesięcy pozbawienia wolności oraz łączną karę grzywny w wymiarze 140 stawek dziennych. ustalając wysokość jednej stawki na sto złotych. - informuje rzecznik sądu Apelacyjnego we Wrocławiu

 

 

Przypomnijmy, że prokurator postawił Jackowi C. łącznie cztery zarzuty. Pierwszy z nich dotyczył przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie 70 tysięcy złotych w zamian za przedłużenie terminu zakończenia inwestycji wymiany oświetlenia w Boguszowie-Gorcach i zmniejszenie naliczonych kar umownych. 

Jacek C. oskarżony był również na powoływanie się na wpływy w Urzędzie Skarbowym w Wałbrzychu i Izbie Administracji Skarbowej we Wrocławiu i pomoc w załatwieniu sprawy prywatnemu przedsiębiorcy, za co miał otrzymać 50 tysięcy złotych. 
 
Trzeci zarzut dotyczył narażenia na straty majątkowe w kwocie ponad 4 mln zł gminy Boguszów-Gorce poprzez bezzasadne odwołanie przetargu na sprzedaż nieruchomości należącej do gminy. Z tego zarzutu oskarżonego uniewinniono. 
 
Ostatni z zarzutów dotyczył okresu, gdy Jacek C. był starostą powiatu wałbrzyskiego. W zamian za przyjęcie łapówki w wysokości 10 tysięcy złotych miał pomóc mieszkańcowi powiatu w przedwczesnym odzyskaniu prawa jazdy, odebranego decyzją sądu. 

red
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

r -48 (18 kwietnia 2023 13:38)
1945 GORCE i mordują młodych ludzi nikt i inny jak żołnierze wyklęci
sobienciniak (18 kwietnia 2023 13:33)
JACEK OFIARA SYSTEMU
benk (1 kwietnia 2023 21:32)
Był on też aktywistą w Civitas Christiana w Wałbrzychu, gdzie studiował po leniniwsku formułę X Przykazania, ale bez konsultacji z CBA.
miłośnik emerytowanego zbawcy (1 kwietnia 2023 15:33)
ten żałosny gość za przytulenie 70 tysi dostał 5 lat , Sasin , która codziennie na śniadanie wraz z ojcem dyrektorem przytula 70 baniek, policzmy : powinien zostać skazany na jakieś 2,5 mln ( lat świetlnych ) , z możliwością skrócenia kary po połowie odbycia kary
Maciek (1 kwietnia 2023 7:00)
Podobno teraz ma klaskac w celi bo ma lepkie ręce domagają się ci co siedzą z nim celi
scc (31 marca 2023 20:00)
Cytuję użytkownika: Stefan
5 lat za w sumie 130 tys łapówek to obecni rządzący za te złodziejstwo na miliony to ile będą siedzieć ?
to prawda Ambr-Gold budowa autostrad, kanalizacja orliki 2007- 2015 rok miliardy Nowak , gawłowaki grocki,
Jacek (31 marca 2023 19:16)
Cytuję użytkownika: ruska onuca
Cytuję użytkownika: Jacek
Dostał o 8 miesięcy wyższy wyrok niż księgowa z Centrum Obsługi Jednostek Miasta w Wałbrzychu która ukradła z miejskiej kasy ponad 2,3 miliona.
Kradzież, a przyjęcie korzyści majątkowej to są różne artykuły. Czy ruski troll paniał?
Tak to prawda to są dwa różne artykuły.
ruska onuca (31 marca 2023 19:09)
Cytuję użytkownika: Jacek
Dostał o 8 miesięcy wyższy wyrok niż księgowa z Centrum Obsługi Jednostek Miasta w Wałbrzychu która ukradła z miejskiej kasy ponad 2,3 miliona.
Kradzież, a przyjęcie korzyści majątkowej to są różne artykuły. Czy ruski troll paniał?
Jacek (31 marca 2023 19:00)
Dostał o 8 miesięcy wyższy wyrok niż księgowa z Centrum Obsługi Jednostek Miasta w Wałbrzychu która ukradła z miejskiej kasy ponad 2,3 miliona.
Stefan (31 marca 2023 18:12)
5 lat za w sumie 130 tys łapówek to obecni rządzący za te złodziejstwo na miliony to ile będą siedzieć ?
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

jacek  |   c  |   wyrok  |   boguszow  |   gorce  |   sad  |   apelacyjny  |  

Piknik z okazji Święta Wolności w Wałbrzychu

Festyn Parafialny w Szczawnie-Zdroju w Święto Wolności - przypadek?

Wystartował Marsz po Wolność Leona Sawickiego

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij