Menu

Fabryka Przyszłości Joysonquin już otwarta

Po 25 latach od postawienia pierwszego zakładu w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej firma Joysonquin zainwestowała w nową fabrykę, w której produkowane będą elementy wykończeniowe do samochodów klasy premium.
Fabryka Przyszłości Joysonquin już otwarta
Firma rozpoczynała działalność w Wałbrzychu w 1998 roku pod nazwą Grossman Polska. Była to jedna z pierwszych fabryk, jakie postawiono w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.
 
- W tamtych czasach wiele firm z Niemiec decydowało się na inwestycje w Polsce. Wybranie tej lokalizacji było między innymi podyktowane dobrym skomunikowaniem regionu z docelowymi odbiorcami, głównie w Niemczech. Jest to dobre miejsce, by rozpoczynać biznes, ale też jak widać, by go rozwijać. Stąd decyzja po wielu latach, by postawić znacznie większy i nowocześniejszy zakład - mówi Jacek Kucharski, prezes zarządu Joysonquin Automotive Systems Poland.
 
 
Firma na początku produkowała ekskluzywne kierownice do samochodów wyższej klasy. Z czasem poszerzała swój asortyment produktów do momentu, w którym potrzebny okazał się nowy zakład, by pomieścić i dalej rozwijać kolejne linie produkcyjne.
 
- Cała nasza historia związana jest od samego początku z produkcją kierownic, która zaczęła się na ulicy Stacyjnej. Do tego doszły małe elementy płaskie, które były tylko niewielką częścią produkcji. Przez 25 lat bazowaliśmy na byciu dostawcą prawdopodobnie najpiękniejszych kierownic na świecie. W nowym zakładzie produkcja będzie już związana głównie z elementami płaskimi i będą to bardzo prestiżowe produkty dla klientów, którzy cenią sobie jakość i precyzję jak BMW, Tesla a wkrótce prawdopodobnie też dla Audi i Volvo. To klienci kojarzeni z klasą premium - dodaje Jacek Kucharski.
 
 
 
Firma przed otwarciem nowego zakładu zapowiadała, że będzie to "Fabryka Przyszłości", najnowocześniejszy zakład w całym koncernie, który posiada fabryki zarówno w Europie, Azji, jak i za oceanem. Na czym polegać będzie wyjątkowość wałbrzyskiego zakładu?
 
- Całe projektowanie tego zakładu zaczęliśmy założenia, że ma to być najnowocześniejszy zakład w naszej grupie. Wzięliśmy wszystkie najlepsze rozwiązania z całej grupy i wrzuciliśmy do jednego koszyka i jeszcze je usprawniliśmy. Wszystkie procesy automatyzacji z zakładów na całym świecie, tutaj osiągnęły nowy poziom. Na przykład lakierowanie elementów zostało oparte o zupełnie nową linię o wysokim poziomie zautomatyzowania i licznymi ułatwieniami dla naszych pracowników. Warunki pracy na lakierni są na zupełnie innym poziomie niż dotychczas. Praktycznie we wszystkich aspektach pracy mocno zredukowaliśmy liczbę czynności, którą musieli wykonywać pracownicy. Używamy robotów do wykonywania najcięższych prac - wymienia Jacek Kucharski.
 
 
Pierwsze decyzje o budowie nowego zakładu zapadły w 2019 roku. Realizacja inwestycji przypadła na bardzo trudny czas, w którym najpierw pojawiły się wyzwania związane z pandemią, a następnie wojną na Ukrainie. Inwestycję doprowadzono mimo tych trudności do szczęśliwego końca. W ciągu ostatniego roku firma zwiększała zatrudnienie i przygotowywała pracowników do nowych zadań. Docelowo w nowej fabryce zatrudnienie znajdzie około 300 osób.
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14

Komentarze

Ferdy Nand (26 kwietnia 2023 7:20)
Siedzieć na krześle każden jeden potrafi ale robić to nie ma komu.
Obywatelu (26 kwietnia 2023 7:15)
Czy na bramie jest już klasyczny slogan niemiecki Arbeit Macht Frei?
Kujon (20 kwietnia 2023 8:39)
Cytuję użytkownika: Lidka
Jakie ładne te klony, wypacynkowane, uśmiechnięte w gajerkach - widać, że za dużo się w życiu nie napracowały.
Ale może się wyuczyły...
Lidka (1 kwietnia 2023 17:32)
Jakie ładne te klony, wypacynkowane, uśmiechnięte w gajerkach - widać, że za dużo się w życiu nie napracowały.

Dodaj komentarz

strefa ekonomiczna  |   invest park  |   joysonquin  |   nowa fabryka  |   przemysł  |   biznes  |  

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna i PKO Bank Polski...

Invest Park zacieśnia współpracę z PKO BP

Będą szkolić specjalistów z mechatroniki

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij