Menu

Zmiany w komunikacji miejskiej - nowa linia 20 i nowa trasa linii 10

Po raz pierwszy w historii autobus komunikacji miejskiej dojedzie w "górski" rejon ul. Jagiellońskiej i Łukowej. Już od poniedziałku 3.04 rusza nowa linia autobusowa nr 20, a dotychczasowa "10" otrzyma nowy przebieg trasy.

Zmiany w komunikacji miejskiej - nowa linia 20 i nowa trasa linii 10
Nowa linia autobusowa otrzyma numer 20 i skomunikuje przede wszystkim dzielnicę Konradów ze Śródmieściem, a także otworzy na komunikację miejską nowe obszary dzielnicy Nowe Miasto. Autobus komunikacji miejskiej pojedzie na trasie z Konradowa, przez Andersa, Wańkowicza, Żeromskiego, pl. Gedymina i obwodnicę do centrum i dalej do szpitala na Nowym Mieście. Ostatni odcinek pokona nowym przebiegiem, zabierając pasażerów na ul. Nowowiejskiej i Psie Pole. Autobus będzie kursował w dni robocze i soboty.
 
 
Kolejną zmianą jest przedłużenie linii nr 10, która dotychczas prowadziła z Konradowa do Śródmieścia. W nowym rozkładzie linia zostanie przełużona na Podgórze, a konkretnie dojedzie na nowy przystanek na skrzyżowaniu ul. Jagiellońskiej i Łukowej, gdzie dotychczas żaden autobus nie dojeżdżał.
 
- Nasze dzielnice są bardzo rozciągnięte i położone w górach. Taką częścią Wałbrzycha jest piękne Podgórze, z którego rozciąga się piękny widok na zielone wzgórza wokół Wałbrzycha, ale dojechać tu jest trudno. Ta część Podgórza jest pięknie położona, ale trochę na uboczu. Mieszka tu parę tysięcy mieszkańców. Podjęliśmy próbę ustanowienia trwałego połączenia autobusowego w tej części Podgórza. Ważne jest też to, że ten autobus będzie jechał z Konradowa przez Plac Grunwaldzki i centrum miasta, więc ułatwi skomunikowanie mieszkańców Białego Kamienia - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
 
 
Autobus linii nr 10 dojeżdżać będzie na Podgórze od poniedziałku do soboty mniej więcej co godzinę od 6:20 do 17:20. Co ważne, na trasie z Konradowa do Śródmieścia nie będzie jechał przez ul. Wysockiego, jak dotychczas, tylko Ludową i Reja.
 
 
Mieszkańcy Podgórza cieszą się z nowego połączenia ale już teraz mają kolejne postulaty, by nieznacznie przedłużyć linię nr 10, by dojeżdżała do ul. Okrzei, gdzie mógłby powstać jeszcze jeden przystanek. W imieniu mieszkańców prosił o to radny Wiesław Bielawski. Argumentował to tym, że z obecnego przystanku mieszkańcy bloków przy ul. Okrzei mają do pokonania strome schody, co jest uciążliwe dla starszych osób. Jak zapowiada Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, ZDKiUM będzie analizować funkcjonowanie komunikacji po wprowadzonych zmianach i ewentualnie nanosić kolejne poprawki.
 
 
 
plr
foto: TV Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Zdroworozsądkowy. (2 kwietnia 2023 9:43)
Cytuję użytkownika: xsdS
komuniści z PO nadają
A ;faszystów; szlag trafia,że Władze Miasta coś dobrego dla ludzi robią; Nie,nie;Marsz ku czci z tego przystanku nie odjedzie!!
Justyn (1 kwietnia 2023 21:00)
To nic. Zdanowska z PO otwierała nowe przejście dla pieszych w Łodzi.
xsdS (1 kwietnia 2023 20:50)
komuniści z PO nadają
Narcyzm dla prostaków (1 kwietnia 2023 20:01)
Propaganda wyborcza Srula ze stadem podnóżków.
Heniek (1 kwietnia 2023 17:26)
Może ,by tak autobusy linii 5 jeździły zgodnie z rozkładem jazdy. W godzinach porannych i nie tylko jeżdżą " po środku " miedzy jednym ,a drugim kursem.Zatloczony ,ze wsiąść nie można ,pędzą jak zwariowani.Co to ma być? Oszczędności ?Juz bilet godzinowy nie zawsze " zdaje egzamin" Należałoby przedłużyć do półtorej godziny.
Tomek (1 kwietnia 2023 15:29)
Wybory się zbliżają więc nagle po tylu latach ktoś wpadł na pomysł autobusu na Jagiellońskiej . Tylko po co ten rozkład skoro on nie jak ma się do rzeczywistych przejazdów ?? Mam na myśli szybsze wyjazdy z przystanku braki kursów i takie tam. Telefon dyspozytora milczy. A prezydent przecież z kierowcą autem jeździ to go nie obchodzi nic.

Dodaj komentarz

podgóze  |   konradów  |   nowe miasto  |   śródmieście  |   biały kamień  |   komunikacja  |   autobus  |   nowe połączenia  |  

Mikołaj przyleciał do Aqua Zdroju i rozdał 300 paczek

Mikołajki w Aqua Zdroju (FOTO)

Zmienią lokal użytkowy w mieszkanie

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij