Menu

Okradła seniorkę udając lekarkę

Policjanci z kłodzkiej komendy zatrzymali 50- letnią świdniczankę, która wykorzystując łatwowierność starszej mieszkanki Kłodzka, weszła do mieszkania kobiety i wykorzystując moment nieuwagi skradła jej 2500 złotych oraz złoty pierścionek. Teraz podejrzana będzie oczekiwać na decyzje sądu w swojej sprawie, a grozić jej może kara nawet do 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Okradła seniorkę udając lekarkę
W połowie marca policjanci z powiatu kłodzkiego zostali powiadomieni o kradzieży z mieszkania starszej kobiety 2500 złotych i złotego pierścionka. Funkcjonariusze ustalili, że do mieszkania seniorki przyszła podająca się za lekarkę realizującą wizyty domowe nieznana kobieta.
 
Nieznajoma była na tyle przekonująca, że została wpuszczona do wnętrza. Działanie kobiety było z góry zaplanowane, gdyż od razu kazała staruszce pokazać leki, które bierze na stałe.
 
Kiedy została sama w pokoju zabrała torebkę z zawartością pieniędzy w kwocie 2500 złotych oraz złoty pierścionek. Następnie, nie czekając już na pokazanie leków, oświadczyła, że musi pilnie wyjść. Gdy starsza kobieta zorientowała się, że została okradziona powiadomiła Policję. Seniorka łączną wartość strat oszacowała na 4500 złotych.
 
 
Policjanci Wydziału Kryminalnego niezwłocznie podjęli czynności operacyjne w tej sprawie, które skutkowały wytypowaniem osoby podejrzewanej o dokonanie tego przestępstwa. Na podstawie zebranych informacji kryminalni z Kłodzka, przy współpracy z policjantami ze Świebodzic, zatrzymali na terenie Świdnicy 50-letnią kobietę.
 
Jak się okazało podejrzana przyjechała do Kłodzka i upatrzyła sobie seniorkę, którą postanowiła okraść. Wszystko szło po jej myśli do czasu, gdy do mieszkania kobiety zapukali policjanci. Kobieta została przewieziona do kłodzkiej komendy, a podczas przesłuchania przyznała się do dokonania kradzieży. Podejrzana odpowiadać będzie przed sądem w warunkach powrotu do przestępstwa, a za popełniony występek może grozić jej kara nawet do 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.
 
opr.plr
foto: KMP w Kłodzku
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Olka (1 kwietnia 2023 23:26)
Cytuję użytkownika: Taka gmina
No proszę jakie niskie wyroki są w Kłodzku 7,5 roku odsiadki a w Wałbrzychu za kradzież tylko 1(słownie jednej) butelki wódki o wartości 38zł 10 lat odsiadki.
Przeprowadź się do Kłodzka!
Taka gmina (1 kwietnia 2023 16:28)
No proszę jakie niskie wyroki są w Kłodzku 7,5 roku odsiadki a w Wałbrzychu za kradzież tylko 1(słownie jednej) butelki wódki o wartości 38zł 10 lat odsiadki.

Dodaj komentarz

Kłodzko  |   Świdnica  |   policja  |   112  |   złodziejka  |  

Pożar zbiorników z gazem w Strzegomiu. Ewakuacja mieszkańców

Dzieciaki nagradzały 'Wzorowych Kierowców'

To nie 'CSI' - tak wygląda prawdziwe laboratorium kryminalistyczne

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij