Menu

History Story: Fanatycy Hitlera

W nowym odcinku History Story o tych, którzy mimo okropności wojny, które się wydarzyły - wciąż wierzyli w Adolfa Hitlera. 

History Story: Fanatycy Hitlera

- Mam w swoich zbiorach około trzy tysiące listów i dokumentów, dotyczących historii Niemców wysiedlonych z Dolnego Śląska, Gór Sowich.

Zbierałem je przez lata, czasami udało mi się znaleźć tych którzy ukryli swoje cenne depozyty przed wysiedleniem w 1946 czy 1947 roku. Nawiązywaliśmy wtedy porozumienie, ja oddaje Wam Wasze zdjęcia, listy, albumy rodzinne,  czy też na przykład pamiątkę z pierwszej komunii świętej a wy dzielicie się ze mną wspomnieniami... Bywało też, że spotykałem ich kiedy przyjeżdżali na sentymentalną podróż do krainy swojego dzieciństwa, czasami załatwiłem im wejście do ich domu, mieszkania,  po ponad 70 latach od ukończenia II Wojny Światowej.

 

 

Muszę przyznać, że było w tym bardzo dużo wzruszających i emocjonalnych chwil.
 
Na kilka tuzinów takich spotkań, trafiłem tylko trzy razy na tych, którym narodowy socjalizm wciąż huczał w głowie... Na tych, którzy mimo tych wszystkich okropności, które się wydarzyły - wciąż wierzyli w Adolfa Hitlera. Historiami z tych spotkań pragnę się dziś z Wami podzielić. - informuje prowadzacy program, Łukasz Kazek

 

red
foto: yt
redakcja@walbrzych24.com

history  |   stroy  |   walbrzych  |   ciekawostki  |   kazek  |   odkrycia  |   program  |   historyczny  |  

Prezydent Szełemej: ''Wałbrzych miastem bez korków''

Wałbrzyszanka Maja Karteczka z nową piosenką ''Schron''

Zamek Książ kupił samochód dla GOPR

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij