Menu

Ewakuacja na wrocławskim lotnisku

Dwa pozostawione bez opieki bagaże były powodem ewakuacji dwóch terminali na Lotnisku im. Kopernika we Wrocławiu. Na szczęście pitorechnicy nie potwierdzili zagrożenia, ale każdorazowo przy takich sytuacjach muszą zostać wdrożone procedury bezpieczeństwa.

Ewakuacja na wrocławskim lotnisku
We wtorek 4 kwietnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach otrzymali informację, że w ogólnodostępnej hali terminala pasażerskiego „przyloty”, na jednym z krzeseł w pobliżu wypożyczalni samochodów, znajduje się pozostawiony bez nadzoru bagaż. Z analizy monitoringu funkcjonariusze SG ustalili, że bagaż pozostawił mężczyzna, który wraz z innymi osobami przyjechał na lotnisko autobusem, a opuścił teren lotniska wypożyczonym samochodem. Pirotechnicy po oględzinach bagażu i wyznaczeniu bezpiecznej strefy oraz po obejrzeniu zapisu z kamer uznali, że bagaż ten może stwarzać zagrożenie. Ewakuowano około 80 podróżnych z hali terminala „przyloty”. Rozpoznanie minersko- pirotechniczne, które przeprowadzili funkcjonariusze Straży Granicznej pozwoliło ustalić, że bagaż nie stwarza zagrożenia i zawiera jedynie rzeczy osobiste.
 
 
Do podobnej sytuacji doszło chwilę później na terenie terminala „odloty”. Funkcjonariusze Straży Granicznej otrzymali informację, że na terminalu „odloty” na jednym ze słupków wyznaczających przejście pozostawiono bez nadzoru różową, dziecięcą torebkę. Pirotechnicy po oględzinach bagażu i wyznaczeniu strefy bezpieczeństwa, a także po przeanalizowaniu zapisu z kamer uznali, że ten bagaż może stwarzać zagrożenie. Sztab kryzysowy zarządził ewakuację około 80 osób z części „odloty” terminala. W trakcie działań minersko-pirotechnicznych pojawiła się właścicielka pozostawionej torebki – 43-letnia Polka. Kobieta za popełnione wykroczenie ukarana została mandatem karnym w wysokości 200 zł.
 
 
W czynnościach brało udział 7 funkcjonariuszy Straży Granicznej, 2 policjantów, 5 funkcjonariuszy KAS oraz pracownicy SOL, ratownicy medyczni i Straż Pożarna.
 
 
Każdorazowe pozostawienie bagażu bez opieki skutkuje uruchomieniem szeregu procedur bezpieczeństwa oraz utrudnia prawidłowe funkcjonowanie portu lotniczego. Za pozostawienie bagażu bez opieki grozi mandat w wysokości do 500 zł, natomiast zarządzający lotniskiem może dochodzić od osoby odszkodowania związanego z kosztami przeprowadzonej akcji i związanymi z tym utrudnieniami na lotnisku.
 
opr.plr
foto: użyczone / NoOSG
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Alicja (5 kwietnia 2023 22:54)
Cytuję użytkownika: Placek
200 zł za taką akcję, PA RA NO JA
Torebka wielkości 15cm na 10cm max zgubiła roczna dziewczynka przy odprawie. Wielkie halo o nic
Placek (5 kwietnia 2023 16:49)
200 zł za taką akcję, PA RA NO JA
Podzamczanin (5 kwietnia 2023 14:25)
Wqrw ludzi co mieli opóźnione loty bezcenny
Alojzy Mucha (5 kwietnia 2023 12:43)
Paranoja
Wodociagowy (5 kwietnia 2023 11:42)
Stan bagażu przed wejściem na hale

Dodaj komentarz

Wrocław  |   112  |   straż graniczna  |   lotnisko  |   ewakuacja  |   zagrożenie  |   bagaż  |  

Ewakuacja mieszkańców. Saperzy wywieźli pocisk

Wałbrzych: pocisk koło warszatatu samochodowego

Zaginiony w górach 12-latek odnaleziony

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij