Wałbrzych Centrum: węzeł przesiadkowy- wizualizacja

Wiemy już jak będzie wygladało centrum przesiadkowe Wałbrzych Centrum przy ulicy Lubelskiej. Zobacz wizualizacje. 

 

 
Wyświetl galerię 1/13
W ramach projektu przy ul. Lubelskiej powstanie przystanek kolejowy, galeria handlowo-usługowa, przystanki dla autobusów, parking oraz postój taksówek. Budową dworca Wałbrzych Centrum ma zająć się PKP PLK, koszt inwestycji to około 15 milionów złotych. W przypadku Dworca Wałbrzych Szczawienko - PKP PLK odpowiada za budowę infrastruktury kolejowej, czyli między innymi peronów, wiaduktów i układu torowego. 
 
- Cały program naprawy, modernizacji i unowocześnienia infrastruktury w Wałbrzychu trwa już kilka lat, jego pierwszym ważnym etapem była modernizacja dworca Wałbrzych Miasto, czego rezultatem jest bardzo ładnie odrestaurowany, zabytkowy obiekt. Potem przejęliśmy od PKP Dworzec Szczawienko i rozpoczęliśmy proces jego rewitalizacji - mówił w połowie lipca  prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. 
Teraz czas na budowę. Przy ul. Lubelskiej PKP PLK ma odpowiadać za realizację kolejowej części węzła, budowę dwóch peronów o długości 300 m i szerokości 3,5 m. Oba perony mają być połączone przejściem podziemnym i wyposażone w wiaty, odwodnienie, oświetlenie i windy. 
 
Terem jest własnością spółki Octava, która chce wybudować tu mini galerią handlową dla podróżnych. Gmina Wałbrzych jest odpowiedzialna za infrastrukturę dojazdową. Inwestycja ma zostać zakończona w 2020 roku.


Czytaj tez:
Przystanek Wałbrzych Sródmieścieopr. adm
foto: uzyczone - Galeria 7


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas. Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno