Menu

Oszust w rękach policji. Ukradł seniorce 18 tys. zł

Działania przeprowadzone przez wałbrzyskich policjantów doprowadziły do zatrzymania w miniony wtorek na terenie Wrocławia 23-letniego mieszkańca tego miasta. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna jest sprawcą przestępstw na „pracownika poczty”, i na „policjanta”, gdzie 79-letnia mieszkanka Wałbrzycha straciła 18 tysięcy złotych. To kolejny w ostatnim czasie podejrzany, który usłyszał już zarzut oszustwa.

Oszust w rękach policji. Ukradł seniorce 18 tys. zł
Wałbrzyscy policjanci zaczęli pracować nad sprawą, po tym jak 6 marca tego roku doszło do wyłudzenia ponad 18 tysięcy złotych od 79-letniej mieszkanki dzielnicy Stary Zdrój. Tego dnia do pokrzywdzonej zadzwonił telefon, a kobieta po drugiej stronie słuchawki podała się za pracownika poczty informując seniorkę, że ta źle wskazała swój adres zamieszkania, a kurier chce jej dostarczyć przesyłkę. Nieświadoma seniorka przekazała oszustwom niezbędne informacje, a ci ponownie zadzwonili po niedługim czasie. Tym razem mężczyzna w rozmowie podał się za policjanta informując, że wcześniej kontaktowali się z nią złodzieje i pieniądze kobiety są zagrożone, dlatego wszystkie jakie posiada musi oddać jak najszybciej do policyjnego depozytu.
 
Niestety 79-letnia wałbrzyszanka przekazała gotówkę wskazanemu w rozmowie innemu nieznajomemu mężczyźnie wyrzucając ją przez okno, a dopiero po jakimś czasie zorientowała się, że działanie ma charakter przestępczy i powiadomiła Policję.
 
Wnikliwie przeprowadzone przez wałbrzyskich policjantów czynności operacyjne i procesowe pozwoliły na ustalenie tożsamości tzw. „odbieraka”. Przy współpracy z funkcjonariuszami z Wrocławia młody mężczyzna został zatrzymany w miniony wtorek na terenie stolicy Dolnego Śląska przez właśnie tamtejszych funkcjonariuszy, a następnie przewieziony do naszego miasta przez policjantów kryminalnych wałbrzyskiej komendy.
 
 
 
Podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu. Przyznał się do popełnionego czynu i złożył wyjaśnienia. 23-latkowi za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 8. Sprawy w takich przypadkach zawsze mają charakter rozwojowy, dlatego niewykluczone są kolejne zatrzymania.
 
Policjanci kolejny raz ostrzegają, aby nie przekazywać jakiejkolwiek gotówki osobom nieznajomym, które często podają się za kurierów, policjantów, adwokatów, a nawet prokuratorów, a są po prostu zwykłymi przestępcami.
 
opr.plr
foto: KMP w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   oszust  |   na policjanta  |   złodziej  |  

Wałbrzych: pocisk koło warszatatu samochodowego

Zaginiony w górach 12-latek odnaleziony

Pijane za kierownicą...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij