Menu

Pomnik Jana Pawła II w Świebodzicach zostaje

Petycja "Zielonych" w sprawie usunięcia pomnika Jana Pawła II z placu nieopodal rynku w Świebodzicach została uznana za niesłuszną przez Komisję Skarg, Wniosków i Petycji, co oznacza, że pomnik zostaje w centrum miasta. Padła propozycja, by plac nosił nazwę Gustava Beckera lub Emila Krebsa, którzy byli związani ze Świebodzicami. 

Pomnik Jana Pawła II w Świebodzicach zostaje
Petycję do rady miejskiej w Świebodzicach złożyli 10 marca Zieloni.
 
„W świetle ujawnienia przez stację TVN w reportażu pt. »Franciszkańska 3« dowodów na ukrywanie przez Karola Wojtyłę aktów pedofilii wewnątrz Kościoła katolickiego nie jesteśmy w stanie pozostać w milczeniu" – cytuje autorów petycji Gazeta Wyborcza, która dziś szeroko opisuje sprawę. "Zieloni" piszą w niej również, że nie negują roli, którą odegrał papież Jan Paweł II w najnowszej historii Polski, jednak jego zasługi są często wyolbrzymione. Zdaniem "Zielonych" miejsce dla świętego powinno być w kościele.
 
 
Jak donosi Wyborcza, zdaniem "Zielonych", plac, na którym stoi pomnik, powinien nazywać się placem Gustava Beckera (znany z produkcji zegarów) lub Emila Krebsa (poliglota pochodzący ze Świebodzic) czy Plac Bohaterów Wolnej Ukrainy.
 
Za odrzuceniem petycji zagłosowało 17 radnych (wszyscy radni obecni na sali).

kb
foto: kb
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Grazyna (13 kwietnia 2023 20:42)
Kto wytrywa do końca ten będzie.....zbawiony
***** *** i ich tępy elektorat (12 kwietnia 2023 13:14)
Cytuję użytkownika: buehehehehe
Cytuję użytkownika: xsdS
ile jest pedofilów ,zboczeńców pedałów w towarzystwie celebrytów dzieci resetowych MASDA co drugi
A skąd wiesz? Padłeś ich ofiarą, fizolu i wtedy policzyłeś?
Temu debilowi, czyli xsdS chodziło o dzieci resortowe, nie resetowe, ale najpierw ten kretyn musiałby nauczyć się czytać i troszeczkę zapoznać się z najnowszą historią, ale jak to to dla pisiora to DUŻO za DUŻO
buehehehehe (12 kwietnia 2023 10:47)
Cytuję użytkownika: xsdS
ile jest pedofilów ,zboczeńców pedałów w towarzystwie celebrytów dzieci resetowych MASDA co drugi
A skąd wiesz? Padłeś ich ofiarą, fizolu i wtedy policzyłeś?
egon (12 kwietnia 2023 9:36)
Macie za swoje, lewicowe bałwany, nawet konfederacja was łyka w sondażach . Plujcie dalej, szkalujcie dalej pokazujcie tą waszą tolerancję, miłość i zrozumienie. Brawo!
KiLoV (12 kwietnia 2023 9:10)
Wszystkich zielonych trzeba zlikwidować i będzie święty spokój
srenk (12 kwietnia 2023 0:29)
Cytuję użytkownika: Henk (11 kwietnia 2023 12:20)
Cytuję użytkownika: Wierzacy
Cytuję użytkownika: Gienek
Zenada!!!!!Na całym świecie Jan Paweł ll czczony jest przez ludzi.Tu szarańcza domaga się usunięcia pomnika.Kara Boska dosięgnie każdego,szkoda tylko ,ze niewinni ludzie będą cierpieć..
Typowy moher się odezwał. Dla mnie jp nie jest żadnym świętym. I nie chodzi o zarzuty. Żaden człowiek nie będzie mi usawial innych ludzi jako świętych. Był. Umarł.koniec. święty jest Bóg. A ty że swoimi zmarlakami możesz sobie razem ze swoim Kościołem czcić nawet święte kremowki
Wy lewaki powinniscie zaproponowac Plac św Bolka Noblisty
Księdzu berło wyczyść śmieciu
Kakaowy ministrant (11 kwietnia 2023 23:47)
Cytuję użytkownika: Judaszu, łbie, pelikanie
Cytuję użytkownika: Kakaowy ministrant
Cytuję użytkownika: Kaspar Hauser
A, ja tyle lat myslalem ze to Pudzianowski
A ja zawsze się zastanawiałem co on taki gruby. Chyba ze coś ukrywa...
Nie ma dowodów ani na pedofilie JP2, ani na to ze ich chronil. Wskaz dowody, albo wylemparciaj pedofilu. Nawet SB nie wierzyła w swojego agenta ks Boczka, świadka TVN i lewaka z Holandii. Ale ty wierzysz łbie hehehe. Autor „Maxima culpa” nie odnosi się m.in. do opinii ks. Isakowicza-Zaleskiego o ks. Boczku, które mówią o: — uległości ks. Boczka wobec poleceń Urzędu Bezpieczeństwa; — zaangażowaniu ks. Boczka w działania destrukcyjne UB prowadzone wewnątrz Kościoła; — zaprzestaniu przez SB współpracy z ks. Boczkiem z powodu jego choroby alkoholowej i niewiarygodności otrzymywanych informacji. Ale za to sa dowody twarde, nie UBeckie, że PO wybielala i przenosila pedofila. https://www.wprost.pl/swiat/180822/sikorski-o-polanskim-potepiamy-ale-pomozemy.html https://wpolityce.pl/polityka/507223-tak-trzaskowski-bronil-polanskiego-ma-duze-zaslugi
Tak tak... ;-) A ja umiem latać
Kakaowy ministrant (11 kwietnia 2023 20:14)
Cytuję użytkownika: Kaspar Hauser
A, ja tyle lat myslalem ze to Pudzianowski
A ja zawsze się zastanawiałem co on taki gruby. Chyba ze coś ukrywa...
Kaspar Hauser (11 kwietnia 2023 19:39)
A, ja tyle lat myslalem ze to Pudzianowski
xsdS (11 kwietnia 2023 19:33)
ile jest pedofilów ,zboczeńców pedałów w towarzystwie celebrytów dzieci resetowych MASDA co drugi
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Świebodzice  |   po sąsiedzku  |   Papież  |   Jan Paweł II  |   pomnik  |  

Światełka na choince osobiście włączył Święty Mikołaj (FOTO/VIDEO)

Pałac Struga: finał 20 lat ratowania zabytku

Dzikowiec: to już czwarty dzień naśnieżania

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij