Menu

Jakie zmiany na Pl. Grunwaldzkim od soboty ? Sprawdziliśmy

Od soboty przystanki na Pl. Grunwaldzkim zostaną przeniesione, rusza remont 100-metrowego odcinka ul. Wysockiego. Zmieni się komunikacja miejska, a na ul. Barlickiego odwrócony zostanie kierunek ruchu. W wyjątkowych przypadkach może być czasowo wprowadzone ręczne sterowanie ruchem.
 

Jakie zmiany na Pl. Grunwaldzkim od soboty ? Sprawdziliśmy

Na początek czeka nas remont 100-metrowego odcinka ul. Wysockiego. Będzie wymiana nawierzchni jezdni, chodników z przebudową dwóch zatok autobusowych.  Zaplanowano także remont infrastruktury podziemnej i wymianę oświetlenia.

Od soboty 15 kwietnia przystanki zlokalizowane na ul. Wysockiego przeniesione zostaną na Al. Wyzwolenia wg poniższego schematu:

 - przystanek Wysockiego – pl. Grunwaldzki dla linii: A-5-10-11-12-15-20 w kierunku Podgórza przesunięty zostanie ok. 250 metrów dalej na al. Wyzwolenia za skrzyżowanie z ul. Barlickiego.

-  przystanek Wysockiego – Plac Grunwaldzki dla linii: EX-5-10-20 w kierunku Białego Kamienia przesunięty zostanie na al. Wyzwolenia na wysokość posesji nr 8-10, natomiast autobusy linii A-C-2 w kierunku Piaskowej Góry odjeżdżać będą z przystanku na ul. Chrobrego (obecny przystanek linii 11-12-15).

Ze względu na przebieg linii autobusowych na ul. Barlickiego odwrócony zostanie kierunek ruchu, a na ul. Wysockiego wyznaczone zostaną ciągi piesze, tymczasowe dojazdy do nieruchomości. Na jezdni pasy ruchu pozostaną bez zmian, na tę chwilę nie ma w planach żadnych wygrodzeń.

Organizacja ruchu nie będzie miała wpływu na funkcjonowanie sygnalizacji świetlnej. W wyjątkowych przypadkach może być czasowo wprowadzone ręczne sterowanie ruchem.

- Zakładamy, że ruch na ulicy Wysockiego będzie się odbywał w obu kierunkach, chyba że w sytuacji prac końcowych i układania warstwy ścieralnej może będą wprowadzane wahadła - mówi główny specjalista w Zarządzie Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta. Andrzej Piękny.

Remont kosztować będzie około 2,3 mln zł., a  zakończenie prac planowane jest na przełom czerwca i lipca.

Czytaj też:
W sobotę zmiana organizacji ruchu na Placu Grunwaldzkim

kb
foto: plr
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Dav303 (15 kwietnia 2023 8:56)
Barlickiego powinna być ulicą dwukierunkową jak kiedyś! Odciążało to bardzo Plac Grunwaldzki. Tłuste baby zrobiły sobie parking przed samym wejściem do pracy :(
Ewa (15 kwietnia 2023 1:10)
Inwestycja stulecia!Ciekawe kiedy resztę totalnie dziurawych chodników przy placu naprawią.
Analityk miejski (14 kwietnia 2023 19:40)
Cytuję użytkownika: Jacek
Czy przetarg wygrała ta sama firma która remontuje ulicę 1-go Maja.
To prawie bez znaczenia.2 lata mordęgi i dodatkowe koszty.No,chyba a,że noga srula po wyborach progu ratusza nie przekroczy.To może będzie normalnie.
Jacek (14 kwietnia 2023 11:40)
Czy przetarg wygrała ta sama firma która remontuje ulicę 1-go Maja.

Dodaj komentarz

Wałbrzych: zmiany w rozkładzie jazdy autobusów miejskich

Ciasno przy wałbrzyskich cmentarzach

Komunikacja miejska: utrudnienia na Piaskowej Górze

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij