Co z terenem po dawnym basenie?

To, że nie ma szans na uratowanie basenu przy ul. Bystrzyckiej wiedzieliśmy od dawna, ale nie zmienia to faktu, że obecnie spory teren pozostaje niezagospodarowany a niszczejąca infrastruktura tylko straszy przechodniów.

Odkryty basen zamknięto kilka lat temu, ponieważ okazało się, że uszkodzenia niecki są tak duże, że nie opłaca się jej remontować.
 
- Na pewno nie planujemy remontów ani żadnych renowacji niecki basenowej na tym terenie. Nasze badania przeprowadzone kilka lat temu wykazały, że niecka na skutek pęknięcia nie nadaje się do jakiejkolwiek naprawy. W związku z tym stanęliśmy przed pytaniem, co zrobić z tym terenem? - mówi asystent prezydenta miasta Wałbrzycha Arkadiusz Grudzień.
 
Niedawno zapadła decyzja aby teren przeznaczyć na sprzedaż. Nie oznacza to jednak, że potencjalny inwestor przywróci w tym miejscu ośrodek rekreacyjny, ponieważ miasto zastrzegło inne plany dla tego miejsca.
 
- Ten teren nie posiada obowiązującego planu zagospodarowania przestrzennego. W związku z tym w przetargu, który organizujemy wskazujemy, że chcielibyśmy aby na tym terenie zlokalizować budownictwo mieszkaniowe - mówi Arkadiusz Grudzień.
 
Co w takim razie z osobami, które w poszukiwaniu możliwości kąpieli na świeżym powietrzu udają się do sąsiednich gmin? Jakiś czas temu pojawiły się plany wybudowania w Wałbrzychu nowego basenu odkrytego ale na razie nie doczekaliśmy się ich realizacji.
 
- Po zamknięciu basenu odkrytego przy ul. Bystrzyckiej pojawiły się plany budowy podobnego obiektu w innym miejscu. Braliśmy pod uwagę między innymi odbudowę obiektu, który niegdyś był zlokalizowany przy stadionie na Nowym Mieście. Pamiętajmy jednak, że cały ten obiekt ma przejść gruntowną modernizację i nie wiemy w tej chwili czy basen będzie uzupełniał istniejący w tej chwili projekt - twierdzi Grudzień.
 
Kolejnym pomysłem jest dobudowanie odkrytej pływalni do istniejącego już obiektu w dzielnicy Biały Kamień, czyli Aqua Zdroju. Problem to jak zwykle fundusze. Miasto dotychczas zainwestowało spore środki w infrastrukturę sportową między innymi budując Aqua Zdrój czy remontując boiska przy szkołach oraz hale sportowe. W kolejce są jeszcze inne palące potrzeby poza sportowymi.
 
- Nie jesteśmy przekonani do tego, kiedy ewentualnie taki basen w Wałbrzychu mógłby powstać. Jak wspomniałem bierzemy pod uwagę różne lokalizacje i różne pomysły na taki obiekt. Wiemy jedno, że kumulacja tego typu obiektów przynosi efekt synergii a więc wydaje się zasadne aby tego typu basen powstał na terenach wokół Aqua Zdroju - dodaje asystent prezydenta.
 
Chętni na kąpiel na otwartym powietrzu mogą wybierać spośród ofert w sąsiednich gminach. Odkryte baseny znajdują się w Świebodzicach i Głuszycy. Kąpieliska działają również nad Jeziorem Bystrzyckim w Walimiu oraz nad zalewem w Starych Bogaczowicach.
 
plr
foto: K. Żarkowski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno