Menu

Wiemy co powstanie w hali na Placu Teatralnym

W ubiegłym roku miasto wystawiło na sprzedaż halę sportową przy Placu Teatralnym.  Co będzie teraz znajdowało się w hali sportowej? Sprawdziliśmy.  

Wiemy co powstanie w hali na Placu Teatralnym

Dotychczas prace nowych nabywców odbywały się w środku hali. Dziś widać już ich postęp na zewnątrz. Zamierzeniem nowych właścicieli, którzy w czerwcu ubiegłego roku kupili od miasta halę, jest adaptacja obiektu na Centrum Wspinaczkowe oferujące uprawianie tego sportu przez wszystkich, od dzieci i zupełnych amatorów aż po tych, którzy już uprawiają ten sport i chcą rozwijać swoje umiejętności.

Obiekty takie z powodzeniem funkcjonują już w wielu miastach i cieszą się dużą popularnością, a samo wspinanie wymaga na początku nawet mniejszego przygotowania niż jazda na rowerze - mówią inicjatorzy przedsięwzięcia. W hali wspinaczkowej znaleźć się ma część dla najmłodszych, cześć bulderowa do  wspinania bez liny oraz ściany do wspinania z liną o różnym stopniu trudności. Cały obiekt oferować będzie w sumie około 900 m 2 ścian wspinaczkowych o wysokości do 12 m. Organizatorzy planują organizację sekcji dla dzieci i dorosłych o różnym poziomie zaawansowania.

Wspinaczka sportowa od kilku lat staje się coraz popularniejsza. Przyczyniły się do tego sukcesy polskich himalaistów, a także wejście tej dyscypliny do programu igrzysk olimpijskich w Tokio w 2021. Nic też tak nie popularyzuje danej dyscypliny, jak sukcesy rodzimych sportowców. W ubiegłym roku na Mistrzostwach Europy w Monachium polskie zawodniczki zdominowały rywalizację wśród kobiet, zajmując cztery pierwsze miejsca we wspinaniu na czas (1. Aleksandra Mirosław 2. Aleksandra Kałucka 3. Natalia Kałucka 4. Patrycja Chudziak). Dodatkowo srebrny medal wśród mężczyzn zdobył Karol Dzieński.

 

 

Wspinanie już dawno przestało być uważane za elitarne, a świadomość dostępności i możliwości jego uprawiania praktycznie przez każdego i to bez większych ograniczeń stanowi przyczynę dynamicznego rozwoju tego sportu. W dzisiejszym świecie, w którym dominuje siedzący tryb życia, wspinaczka coraz mocniej zakorzenia się w kanonie dyscyplin ogólnorozwojowych, rehabilitacyjno-terapeutycznych, rekreacyjnych czy treningów funkcjonalnych. Dla dzieci jest to kapitalna forma ruchu, który bez przykładania zbędnych obciążeń rozwija motorykę i koordynację, kształtuje opanowanie, wzmacnia organizm i ożywia interakcje podczas zajęć zbiorowych.

Obiekt na Teatralnej ma oferować atrakcje nie tylko dla amatorów wspinaczki. W hali ma się znaleźć sala do organizacji urodzin dla dzieci, zajęć np. z jogi, pomieszczenie do treningu funkcjonalnego, a także dostępna dla wszystkich kawiarnia, która mogłaby ożywić ten obszar śródmieścia Wałbrzycha.

Obecni właściciele obiektu nie zapominają o sportowych tradycjach obiektu. Do roku 2012 sala funkcjonowała jako obiekt sportowy dla różnych rozgrywek.

- Jesteśmy stąd i znamy historię tej hali. Zakupiliśmy ją praktycznie dokładnie 40 lat po zdobyciu w tej hali historycznego, pierwszego mistrzostwa Polski przez koszykarzy Górnika Wałbrzych. Razem z klubem planujemy organizację w hali miejsca upamiętniającego te sukcesy – deklarują organizatorzy centrum wspinaczkowego. Tak czy inaczej, hala dalej służyć będzie wałbrzyskiemu sportowi.

red
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Sophia (3 maja 2023 19:45)
Samotnie? Chce poznac mezczyzne, szukaj mnie tutaj https://goo.su/386wfD Moj nick to SweetSofia
Co za pajac (18 kwietnia 2023 13:03)
Cytuję użytkownika: Spec
Cytuję użytkownika: Podzamczanin (17 kwietnia 2023 11:34)
Zerwa.pl wroclaw. Rodzic z dzieckiem do lat 12 58zl za 1.5 h. Plus 15 za osprzet. Tam działa. A jak u nas wywali cene 80 zł to podziękujemy. Przykład? Aquapark walbrzych a aquapark swiebodzic. Różnica cen kosmos
Jaki osprzęt debilu?
Osprzet debilu.czyli buty i uprząż. Ale ty pewnie boso się wspinasz i bez lin. Co za pajac.
Spec (18 kwietnia 2023 9:07)
Cytuję użytkownika: Podzamczanin (17 kwietnia 2023 11:34)
Zerwa.pl wroclaw. Rodzic z dzieckiem do lat 12 58zl za 1.5 h. Plus 15 za osprzet. Tam działa. A jak u nas wywali cene 80 zł to podziękujemy. Przykład? Aquapark walbrzych a aquapark swiebodzic. Różnica cen kosmos
Jaki osprzęt debilu?
PDG (18 kwietnia 2023 8:34)
Super :) Brakuje w Wałbrzychu takiego obiektu właśnie.
On (17 kwietnia 2023 22:08)
Będzie jak z kopalnia mocy …
Górnika 80s (17 kwietnia 2023 21:09)
Fajna i potrzebna inwestycje. Szkoda, że nie udało się w starej kopalni - tam dałby radę zrobić dłuże strasy do wspinaczki. Trochę serce boli, że już nie poczuje zapachu parkietu na Teatralnej.
Mieszkaniec (17 kwietnia 2023 20:46)
jeśli chodzi o cennik basenu to polecam ; https://parkofpoland.com/pl/cennik .Ludzi tam nie brakuje ,ale też oferta jest super .Cóż płaci się za komfort relaksu .Najprostsze porównanie -Fiat 126 i Mercedes . Zawsze będzie coś nie tak . jeśli kogoś nie stać to niestety nie skorzysta ,ten co będzie chciał będzie korzystał , Pożyjemy ,zobaczymy .Czyżby słynna ścianka wspinaczkowa na Starej Kopalni (ta z budżetu obywatelskiego ) nawet wybudowana , miałaby być bezpłatna ?
Ola (17 kwietnia 2023 14:00)
Cytuję użytkownika: MARDOR
Bardzo to piękne, ale w mieście potrzebna jest sala widowiskowa z prawdziwego zdarzenia ! Najwyższy czas zająć się byłym GDK !
Ale tam się już nie ma czym zajmować...
Iwona (17 kwietnia 2023 13:06)
Dla patusow z Wałbrzycha będzie źle, będzie za drogo. To miejsce nie takie, to okna nie takie, to kolor nie taki.
? (17 kwietnia 2023 12:57)
Cytuję użytkownika: Podzamczanin
Godzina swiebodzice 17 zł. Godzina walbrzych 24 zł. Ceny w najdroższym czasie u obu basenów. Więc się nie wypowiadaj. A teraz idź z 3 osobowa rodzina,bo więcej to jeszcze drożej i wychodzi ci ze wyrzucasz w Wałbrzychu 21 zł za każdy wstęp. Faktycznie podobne ceny ;-) Nawet jak jade autem do swiebodzic to i tak ciągle taniej.
Poczytaj ze zrozumieniem oba cenniki, bo są trochę inaczej konstruowane, np. Świebodzice mają inne ceny w tygodniu a inne w weekendy, Wałbrzych - cały tydzień tak samo: https://osir.swiebodzice.pl/cennik/ http://aqua-zdroj.pl/wp-content/uploads/2022/03/cennik-basen-sauna-ekran-hd-1920x1080-002-05.03.jpg I tak - za godzinę w Wałbrzychu masz 21 zł (również w święta), a w Świebodzicach 17 zł, ale w weekendy i święta - 20 zł. Za 2 godziny w Świebodzicach płacisz 24 zł w tygodniu i 28 zł w święta, a w Wałbrzychu 32 zł cały tydzień ale za 3 godziny. Z rodziną jest jeszcze inaczej, więc zależy jak leży:)). Jedne opcje są korzystniejsze w Świebodzicach, a inne w Wałbrzychu.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

hala wspinaczkowa  |   plac teatralny  |   sport  |   wspinaczka  |  

Festiwal Rowerowy Aglomeracji Wałbrzyskiej

Minersi lepsi od Grizzlies

Wkrótce kolejne zmagania tenisistów na wózkach

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij