Menu

Święto Włókiennika w Głuszycy

W głuszyckim Centrum Kultury-Miejskiej Bibliotece Publicznej kolejny raz odbyły się obchody Święta Włókiennika, na które przybyło wiele osób związanych z przemysłem włókienniczym. Spotkanie to było okazją do wspomnień o minionej epoce, kiedy to włókiennictwo było jednym z najważniejszych ośrodków przemysłu w Gminie Głuszyca.

Święto Włókiennika w Głuszycy
- Dziś tworzymy nowy kierunek rozwoju, by o gminie słyszało jak najwięcej osób w Polsce, jak i za granicą. Jednym z takich kierunków rozwoju może być wykorzystanie źródeł geotermalnych, co stanowi nie tylko szansę dla rozwoju gospodarczego, ale też szansę na ochronę środowiska. - podkreślał Burmistrz Głuszycy Roman Głód. 
 
Uhonorowano osoby zasłużone dla głuszyckiego włókiennictwa, . Nie mogło zabraknąć też występów artystycznych. Uczestnicy spotkania mogli posłuchać wspaniałych głosów utalentowanych wokalnych artystek – Julii Mongiałło, Marii Kuźmy, Joanny Surmy oraz Chóru Seniorów "Renoma".
 
 
 
- Gmina Głuszyca oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku w Głuszycy dziękują wszystkim uczestnikom za przybycie oraz za pamięć o tak ważnym święcie. To właśnie ludzie, którzy przyczynili się do rozwoju przemysłu włókienniczego, nadali miastu niepowtarzalny charakter i klimat. - informuje gmina
 


red
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
 
 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij