Menu

Tragedia w koksowni. Zginęli wałbrzyscy strażacy

Do tragedii doszło około 17:00 w WZK Victoria. Trzej strażacy, którzy pracowali w firmie zewnętrznej wykonywali prace na wysokości. Zasypał ich miał węglowy. Dwóch poniosło śmierć. Jeden został ranny, ale bez większych obrażeń.

Tragedia w koksowni. Zginęli wałbrzyscy strażacy

- Z wielkim smutkiem informujemy, że w dzisiejszym wypadku w Zakładach Koksowniczych w Wałbrzychu, ranny został jeden mężczyzna a dwóch poniosło śmierć. Wszyscy trzej to strażacy PSP, pełniący na co dzień służbę w JRG nr 1 Komendy Miejskiej PSP w Wałbrzychu. Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło w czasie wolnym od służby. Komendant główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak w imieniu całej społeczności strażackiej składa głębokie wyrazy współczucia dla rodziny zmarłych i poszkodowanego - informuje Państwowa Straż Pożarna.

Dotarła do nas tragiczna informacja. Dzisiaj dwie osoby zginęły w trakcie pracy na terenie WZK Victoria. To ogromna tragedia dla nas wszystkich ale przede wszystkim dla rodzin, którym składam najszczersze wyrazy współczucia. Jesteśmy razem z bliskimi ofiar. - napisał w mediach społecznościowych prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. 

 

 

red
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Kika (19 kwietnia 2023 18:01)
Nie rozumiem dlaczego tej pracy nie wykonywali zatrudnieni na stałe w koksowni pracownicy, którzy znają specyfikę zakładu i zagrożenia. Dlatego, że taniej od czasu do czasu zatrudnić firmę zewnętrzną? Głēbokie wspólczucie dla rodzin ofiar
ooob (19 kwietnia 2023 13:00)
Cytuję użytkownika: donka
Cytuję użytkownika: Marek
Wiekszosc Panow oficerow Panstwowej Strazy Pozarnej , poza praca w strazy prowadzi wlasna dzialalnosc gospodarcza .Wynika to ze specyfiki pracy , i czasu wolnego po pracy .Gdzie taki przepraszam ;;; byk produkcyjny;;; ma spalic energie go rozsadzajaca w tak mlodym wieku.Jezeli zyjemy dluzej , to czas najwyzszy wydluzyc okres pracy w sluzbach mundurowych....!!!!!!!!!!!!
Nie wiem czy chcialby Pan, żeby strażak w wieku 65 lat z aparatem tlenowym gasił Pana dom lub brał udział w innej ciężkiej akcji. Bo co innego doswiadczenie a co innego siły fizyczne. Inna praca w czasie wolnym - dlaczego nie , jeśli nie są zmęczeni i wykonują swoją służbę prawidłowo, bo co innego jeśli koliduje to z ich pracą w psp. Ja osobiście uważam, że ci " starsi" strażacy powinni odbierać telefony alarmowe lub uczyć w szkółkach strażackich, bo mają doświadczenie a młodzi powinni jeździć do akcji. A z tym życiem dłużej to się chyba Pan pomylił.
O sile fizycznej w wieku 65 lat napisz dopiero kiedy będziesz je miał- czyli lat. Wtedy ocenisz, czy 65 to przywilej czy jak teraz sądzisz ujmą. Bo prawdziwa wiedza - to praktyczna a teorie zostaw dla Einsteinów co to ciągle się mylą.
Jordan (19 kwietnia 2023 12:20)
Cytuję użytkownika: Kilof
A dlaczego pracę wykonywała firma zewnętrzna z założenia nie znającą dokładnie specyfiki zakładu. Czyżby optymalizacja zatrudnienia? Taką optymalizację robi cała strefa, i nie tylka
Odpowiedź jest prosta; opłaca się zatrudnić firmy zewnętrzne,bo jest to TANIEJ.Takie jest oblicze zachłannego kapitalizmu; popatrz,kto pracuje w Górnośląskich kopalniach?ludzie bez przygotowania zawodowego.Inną sprawą jest, kto nadzorował te prace.I tu jest przyczyna.A że pracowali tam Strażacy?pewnie nie dla zbytku,tylko żeby dorobić do śmiesznych pensji.Wyrazy współczucie rodzinom i bliskim tych nieszczęśników.
www (19 kwietnia 2023 11:14)
wyrazy wspułczucia
Rozmyślająca (19 kwietnia 2023 10:48)
Okropna tragedia...rodzina jak każdego zwyczajnego dnia pożegnała mężczyzn idących do pracy, nie wiedząc że żegna ich już ostatni raz :( Trzeba doceniać każdy dzień jakby był ostatnim...w takich chwilach sobie o tym przypominamy, ale przez codzienny pośpiech szybko o tym zapominamy. Rany w sercu rodzin pozostaną niestety już na zawsze, ciepłe i ogromne kondolencje dla rodziny , przyjaciół i znajomych. W takich chwilach brakuje słów, ale jak słowa mają opisać to co w życiu jest najgorsze i dla nas i dla bliskich...śmierć...każdego z nas ona czeka, a żyjemy jakby jej nie było...Obudźmy się, nasz czas też może nadejść w każdej chwili.
Prokurator (19 kwietnia 2023 10:42)
Cytuję użytkownika: Alan (19 kwietnia 2023 3:04)
Cytuję użytkownika: Kremowka
Pracę na wysokości...zasypał ich miał węglowy...czego nie rozumiem. Wyrazy współczucia dla rodzin.
Pracowali w czynnym silosie węglowym który powinien być wyłączony z użytku na czas prac konserwacyjnych a nie był. Widzę tu "zajebiste" pole do popisu dla PROKURATORA KTÓRY BĘDZIE PROWADZIŁ TĄ SPRAWĘ !!! Kto ich tam wpuścił, kto niedopełnił obowiązku prawidłowego zabezpieczenia miejsca pracy i dlaczego pracowali w czynnym silosie ?!
Prokurator już tam pewnie jest i ktos ma bardzo przeję.....ne. Bhpowiec na początek.
Marek to p...a (19 kwietnia 2023 10:34)
Cytuję użytkownika: Marek
Wiekszosc Panow oficerow Panstwowej Strazy Pozarnej , poza praca w strazy prowadzi wlasna dzialalnosc gospodarcza .Wynika to ze specyfiki pracy , i czasu wolnego po pracy .Gdzie taki przepraszam ;;; byk produkcyjny;;; ma spalic energie go rozsadzajaca w tak mlodym wieku.Jezeli zyjemy dluzej , to czas najwyzszy wydluzyc okres pracy w sluzbach mundurowych....!!!!!!!!!!!!
To mogłeś męska pi...o zostać strażakiem.
TipTop (19 kwietnia 2023 9:14)
Fliper, Marek, Kilof to rosyjskie trole, należy wyłapać i dojechać.
Kilof (19 kwietnia 2023 8:51)
A dlaczego pracę wykonywała firma zewnętrzna z założenia nie znającą dokładnie specyfiki zakładu. Czyżby optymalizacja zatrudnienia? Taką optymalizację robi cała strefa, i nie tylka
Tyl (19 kwietnia 2023 8:39)
Zginęli ludzie,wielka tragedia. Wyrazy współczucia dla bliskich.Ci " eksperci" piszący na forum,postawcie się na miejscu ich bliskich.Zamilczcie.!!!!!
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij