Menu

Nie dała się oszukać fałszywemu policjantowi, doszło do szarpaniny

Gdy zadzwonił do niej mężczyzna podający się za policjanta, zwiększyła czujność i uratowała swoje pieniądze. 65-letnia mieszkanka powiatu wałbrzyskiego dzięki kampaniom medialnym, uniknęła oszustwa "na policjanta". 

Nie dała się oszukać fałszywemu policjantowi, doszło do szarpaniny
We wtorek około godziny 14:30, 65-latka otrzymała telefon od rzekomego policjanta, który poinformował, że prowadzą tajną akcje w banku przeciwko oszustom.

- Polecił kobiecie jak najszybciej wypłacić pieniądze z konta i przekazać je funkcjonariuszowi, który będzie na nią czekał pod bankiem. Na szczęście mieszkanka powiatu wałbrzyskiego, nie dała się ponieść emocjom i zachowała czujność. - mówi asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek z wałbrzyskiej policji. 

W momencie przekazania pieniędzy zażądała od rzekomemego policjanta  legitymacji służbowej.

- Wtedy to mężczyzna siłą chciał odebrać kobiecie pieniądze, wywiązała się szarpanina ale ostatecznie 65-latka obroniła swoje oszczędności przed oszustem, który uciekł przed przyjazdem policji. - mówi asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek. 

W tak zdecydowanym działaniu pomogły pokrzywdzonej różnego rodzaju doniesienia medialne i komunikaty prasowe, dzięki którym wiedziała, na co zwrócić uwagę i co należy zrobić.
 
 
- Sytuacja, której doświadczyła 65-latka doskonale pokazuje jak ważna jest ciągła edukacja. Nie możemy być obojętni wobec tego, co nas otacza i myśleć, że nas to nie dotyczy i nie spotka. Warto słuchać i czytać  o zasadach bezpieczeństwa, które pozwolą uchronić nas przed różnego rodzaju niebezpieczeństwami. - dodaje asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek. 

kb
foto:ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Mecenas sztuki pisanej. (21 kwietnia 2023 17:15)
Wymyśl coś bardziej oryginalnego i zmień wiek bo 65 lat to za mało.

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   na policjanta  |   oszustwo  |  

Oszuści nie odpuszczają - młody mężczyzna stracił ponad 50 tysięcy...

Miała 2,5 promila. Wiozła autem 5-letnie dziecko

Wypadek na trasie Struga-Stare Bogaczowice. Kierowca w szpitalu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij