Menu

Strażacy w żałobie po tragedii w koksowni

Wałbrzyska Straż Pożarna w żałobie po śmierci ogn. Przemysława Jadczaka i ogn. Roberta Zająca. Strażacy zginęli w wypadku na terenie koksowni Victoria. 

Strażacy w żałobie po tragedii w koksowni
Do tragedii doszło wczoraj około 17:00 w WZK Victoria. Trzej strażacy, którzy pracowali w firmie zewnętrznej wykonywali prace na wysokości. Zasypał ich miał węglowy. Dwóch poniosło śmierć. Jeden został ranny, ale bez większych obrażeń.
 
 
- Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 18 kwietnia 2023 roku doszło do tragicznego wypadku,  w wyniku którego śmierć poniosło dwóch strażaków naszej komendy. Do zdarzenia doszło poza wykonywaniem czynności służbowych w trakcie prac wysokościowych na terenie Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych „Victoria”. Polegli strażacy, to doświadczeni funkcjonariusze, którzy pełnili służbę na jednej zmianie w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Wałbrzychu. Odeszli od nas ogn. Przemysław Jadczak i ogn. Robert Zając.
 
Komendant Miejski PSP w Wałbrzychu st. bryg. Krzysztof Szyszka, Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Wałbrzychu st. bryg. Paweł Kaliński, Dowódca JRG 1 mł. bryg. Maciej Garczyński  w imieniu strażaków, pracowników cywilnych, przyjaciół i kolegów z  KM PSP w Wałbrzychu składają głębokie wyrazy współczucia dla rodzin zmarłych. - informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu

red
foto: google
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Marek (20 kwietnia 2023 8:15)
Dlaczego usuwacie komentarze dla Was, waszych zdaniem niepasujace do przedstawianych faktow.??????????
Patryk (20 kwietnia 2023 8:09)
„Odeszliście nagle, bez słów pożegnania. Tak jakbyście nie chcieli, swym odejściem smucić… Tak jakbyście wierzyli w godzinie rozstania, że macie niebawem z dobrą wieścią wrócić” Wobec tragedii która się wydarzyła pragnę złożyć wyrazy najgłębszego żalu i współczucia rodzinom,przyjaciołom i kolegom tragicznie zmarłych Strażaków którzy odeszli na wieczną służbę. Niech spoczywają w pokoju.
.. (19 kwietnia 2023 23:02)
Zawsze będę wspominać Pana Przemka jako uśmiechniętego, sympatycznego, pomocnego faceta. Za dzieciaka go poznałam I na zawsze będę o tym mężczyźnie pamiętać.. wyrazy współczucia dla rodziny
;( (19 kwietnia 2023 21:24)
Przemo , za szybko przyjacielu:((
Ryszard (19 kwietnia 2023 19:46)
R.I.P.
Z innej beczki (19 kwietnia 2023 18:25)
Z jakich przyczyn był ten tzw wypadek i kto jest temu winny.Czy przestrzegano przepisów BHP i procedur.To są podstawowe pytania.By nigdy więcej nie doszło do tragedii

Dodaj komentarz

straz  |   koksownia  |   smierc  |   walbrzych  |   victoria  |   tragedia  |  

Włączono lampki na choince, a prezydent rozdawał cukierki (FOTO)

Turyści utknęli w Karkonoszach. Pomógł GOPR

Wyrwał kable ze ścian. Grozi mu 10 lat więzienia

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij