Menu

Żonkilowa Kwesta: 900 wolonatariuszy zbiera na wałbrzyskie Hospicjum

Wałbrzyscy wolonatriusze od lat wspierają Hospicjum im. Jana Pawła II. Rozpoczęła się Żonkilowa Kwesta. W tym roku pieniądze są zbierane zarówno na hospicjum, jak i na dzieci potrzebujące rehabilitacji. Kwesta potrwa do 28 kwietnia. 

Żonkilowa Kwesta: 900 wolonatariuszy zbiera na wałbrzyskie Hospicjum

Tym razem wolontariuszy możemy spotkać również w okolicznych miejscowościach. Pieniądze są  zbierane w Boguszowie-Gorcach, Mieroszowie, Walimiu, Czarnym Borze, Głuszycy i Starych Bogaczowicach, Szczawnie-Zdroju, Kamiennej Górze i szkole w Jedlinie-Zdroju. 

Wolontariusze tradycyjnie są ubrani na żółto. Mają puszki i identyfikatory. Każdy darczyńca otrzyma żonkila. Kwiaty te symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. 

 

 

Hospicjum ma pod opieką 20 pacjentów w hospicjum stacjonarnym. W hospicjum domowym 140. Zajmuje się również 66 nieuleczalnie chorymi i osieroconymi dziećmi.

foto: ilustracyjne/archiwum
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Spec (22 kwietnia 2023 13:57)
Cytuję użytkownika: janusz
ze wzgledu na niejakiego chama pielichowskiego zaprzestaje przekazywa¢ 1% podatku na jakiekolwiek działalnosci pod nazwa JPII
I ch*j ci w dupę
janusz (21 kwietnia 2023 21:00)
ze wzgledu na niejakiego chama pielichowskiego zaprzestaje przekazywa¢ 1% podatku na jakiekolwiek działalnosci pod nazwa JPII
Radoslaw (21 kwietnia 2023 14:34)
Niech wam Ukraina da Oni wzięli od was tyle , ze maja się czym podzielić Aha i ściągnijcie to ukraińska flagę z ronda koło palmiarni bo tu jest Polska nasz kraj
Holandia (21 kwietnia 2023 13:14)
A u nas mamy tzw kapsuły śmierci gdzie każdy kto po badaniu psychologa może się sam zabić,nie obarczajac rodziny swoim problemem. Może to dobre. Może nie. Sami uznajcie.ale wybór jest. W Poland srasz w pampersa i wyjesz z bólu .morfina nie działa. A i tak nikt Ci nie pomoże bo to nie po bożemu.jak to leciało jak mówiła matka teresa nieświęta? CIERPIENIE ZBLIZA DO BOGA. Bawcie się dalej

Dodaj komentarz

kwesta  |   zonkilowa  |   walbrzych  |   hospicjum  |  

Wałbrzych (Waldenburg) na filmie z 1929 roku. Prawdziwy unikat

Gość Dnia - Edyta Płaneta-Siewierska

Przekaż 1,5 % podatku dla wałbrzyskiego Hospicjum

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij