Menu

Kontrasty w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA

Wystawę prac 11 artystów możemy oglądać w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA. Wystawę nazwano "Kontrasty". Nawiązuje do jednej z najstarszych grup artystycznych w Wałbrzychu - "Grupy Kontrast"

Kontrasty w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA
Grupa Kontrast była jedną z najstarszych grup artystycznych w Wałbrzychu. Zawiązana w 1995 roku z inicjatywy Krzysztofa Jędrzejca początkowo skupiała malarzy, ale z czasem przekształciła się w grupę interdyscyplinarną, gdy dołączyli do niej także rzeźbiarze, czy ceramicy. Przez lata przewinęło się przez nią wiele osobistości.
 
Możemy zobaczyć prace Jerzego Borowskiego, Agnieszki Hundert-Wawrzyniak, Pawła Jacha, Krzysztofa Jędrzejca, Stanisława Możdżenia, Jan Pałki, Marzeny Prokopowicz, Piotra Puterko, Małgorzaty Rzempowskiej-Skóry, Janiny Sakowicz i Oleny Suriny. 
 
 
 
- Już stało się tradycją, że w naszym harmonogramie mamy wystawę związaną z środowiskiem wałbrzyskim. Nasz stały scenariusz zakłada wystawę. W zeszłym roku był Związek Polskich Artystów Plastyków, a obecnie nawiązując do tradycji "Grupy Kontrast", którą stworzył Krzysztof Jędrzejec w 1995 roku. Wiele nazwisk, tak naprawdę ważnych dla Wałbrzycha już nie ma, ale są nowe. Grupa nie funkjonuje już jako kolektyw, ale jednak tytuł naszej wystawy jest bardzo trafny i oddający rzeczywistość artystów, których dzisiaj prezentujemy. - mówi dyrektor Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA, Piotr Micek. 
 
- Tuż po stanie wojennym zawieszono nasze życie artystyczne. W BWA wystawiano reprodukcje zamiast obrazów. Nikt z nas nie mógł wystawiać żadnych obrazów, łączyć się i robić. Wtedy wymyśliliśmy z Eugeniuszem Kiszczakiem grupę artystyczną "Konrast". Pierwsza wystawa odbyła się w wałbrzyskim Muzeum Regionalnym. Mieliśmy swój manifest artystyczny i od tej pory, właściwie co roku, grupa "Kontrast"wystawiała. W międzyczasie trochę nas ubyło. Z jednej strony pandemia nas wykruszyła, a z drugiej dużo artystów zmarło i odeszło. Więc teraz robimy, to co drugi rok. - mówi malarz, Krzysztof Jędrzejec. 
 
Wystawę prac można oglądać w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA przy ul. Słowackiego 26 do 25 maja. 
 


red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

fotoamator (22 kwietnia 2023 14:03)
Kto te zdjęcia robił? Ciemność, widzę ciemność

Dodaj komentarz

bwa  |   wystawa  |   sztuka  |   prace  |   artysci  |   grupa  |   kontrast  |   artystyczna  |   malarstwo  |   wernisaz  |   slowackiego  |   26  |  

BWA zaprasza na wystawę malarza i architekta Roberta Jaworskiego

Pięć lat fotografowania bloku

Wystawa fotografii z Porcelany Krzysztof w OSK Podzamcze

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij