Menu

Losowanie grup Turnieju Sudety Cup 2023

Sukces ubiegłorocznego turnieju piłkarskiego Sudety Cup i jego dobry odbiór wśród przedstawicieli środowisk sportowych sprawił, że impreza powraca w tym roku z podonym, a nawet większym rozmachem.

Losowanie grup Turnieju Sudety Cup 2023
Turniej Piłkarski Sudety Cup to forma dodatkowego zaangażowania sportowego klubów występujących w najniższych na Dolnym Śląsku rozgrywkach piłkarskich klasy B.
 
- Przede wszystkim zastanawialiśmy się, w jaki sposób pomóc sportowcom, którzy organizują rozgrywki w najniższych grupach rozgrywkowych skierowanych do lokalnych społeczności. Na dobrą sprawę kluby klasy B są organizowane bardzo często oddolnie przez lokalnych społeczników, zachęcających młodzież do rozgrywek. W niektórych miejscowościach jest tak, że klub klasy B jest jedyną instytucją sportową, a nawet kulturalną. Właśnie dlatego ze swoją ofertą wystąpiliśmy właśnie do takiej grupy. Jak widać na naszych filmach, emocji w tych spotkaniach nie brakuje. My jako fundacja wiemy bardzo dobrze po kontakcie z tymi klubami, że jest to potrzebne wszystkim - mówi Bogdan Tuła, prezes Fundacji Rozwoju Subregionu Wałbrzyskiego, współorganizator turnieju.
 
 
Zawody podzielone są na dwie fazy. W pierwszej drużyny mierzą się w lokalnych turniejach, gdzie wyłaniani są mistrzowie poszczególnych powiatów. Najlepsi spotkają się na turnieju finałowym, który organizowany jest na Stadionie Narodowym w Warszawie. Dla wielu zawodników być może jest to jedyna w życiu okazja, by wystąpić na murawie najpopularniejszej areny w Polsce. W rozgrywkach bierze udział kilkadziesiąt drużyn z regionu, więc jest to duże przedsięwzięcie, które nie mogłoby się odbyć bez wsparcia sponsorów: Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych "Victoria", Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest Park i Uzdrowisk Kłodzkich poprzez markę Staropolanka.
 
- Najważniejszy jest sport, bo prawdziwym zwycięzcą jesteście Państwo, wasze kluby piłkarskie, zwodnicy i to nas najbardziej cieszy. W tamtym roku, gdy prezes Wojciech Maj przyszedł do nas na pierwsze spotkanie z ideą zorganizowania tego turnieju, to długo się nie zastanawialiśmy i szybko zdecydowaliśmy się zaangażować, a turniej okazał się wielkim sukcesem. W tym roku z jeszcze większym impulsem i impetem angażujemy się w to przedsięwzięcie. Z naszego punktu widzenia oczywiście najważniejsze jest zarabianie pieniędzy i rozwój gospodarczy regionu. Wszystkie nasze trzy podmioty zaliczyły bardzo dobry ostatni rok i to pozwala nam dzielić się ze społecznością naszymi zyskami. Wspieramy trzeci sektor, działalność charytatywną i sponsoring w tym takie właśnie turnieje - mówił w imieniu sponsorów Piotr Wojtyczka, prezes WSSE Invest Park.
 
 
 
W ramach rozgrywek zaplanowano pięć turniejów eliminacyjnych w powiatach: kłodzkim, dzierżoniowskim, świdnickim, wałbrzyskim i ząbkowickim. Pierwszy turniej startuje już 22 kwietnia na Stadionie CTS w Nowej Rudzie. Eliminacje wałbrzyskie zaplanowano na 27 maja w Mieroszowie. Zmagania można śledzić na facebook'owym profilu Sudety Cup.
 
Poniżej relacja z uroczystego otwarcia turnieju i losowania grup:
 
 
 
 
 
plr
foto: TV Wałbrzych, użyczone
redakcja@walbrzych24.com

 
artykuł sponsorowany

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

sport  |   sudety cup  |   piłka nożna  |   klasa b  |   wsse invest park  |   koksownia victoria  |   staropolanka  |  

10 urodziny Aqua Zdroju w Wałbrzychu

Chce pobić rekord Guinnessa najdłuższym triathlonem w historii

Trwają Dni Podzamcza

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij