Menu

Głuszyca: Około 200 osób wystartowało podczas Waligóra Run Cross 2023

Podczas  Waligóra Run Cross 2023 wystartowało . 200 osób. Do mety trasu ULTRA dotarło 86 osób, a HALF 97. 

Głuszyca: Około 200 osób wystartowało podczas Waligóra Run Cross 2023
Podczas ultramaratonu i półmaratonu górskiego Waligóra Run Cross 2023 zawodnicy mieli do wyboru dwa dystanse: ULTRA o długości 52 km z przewyższeniami 2500 m oraz HALF, czyli 27 km trasy z 1100 m przewyższeń.
 
Obie trasy były wymagające, panowały na nich wyjątkowo ciężkie warunki. Oprócz stromych podbiegów i równie stromych zbiegów biegacze zmagali się z wszechobecnym błotem, przeszkodami w postaci potężnych kałuż oraz z własnym zmęczeniem i bólem.
 
 
Najlepsi zawodnicy z dystansu ULTRA pojawili się na mecie po ponad 5 godzinach.
 
Zwyciężył  Jarosław Zbozień z czasem  5 godzin 23 min, drugie miejsce zajął Daniel Matusiak z czasem 5 godzin 51 min, a na trzecim miejscu z czasem 6 godzin 4 min uplasował się Adam Sajduda.
 
Na dystansie HALF pierwsze trzy miejsca zajęli: Tomasz Kozieł z czasem 2 godziny 35 min, Michał Kur z czasem 2 godziny 39 min oraz głuszyczanin Mariusz Kostasz 2 godziny 51 min.
 
 
Na obu dystansach nie zabrakło również kobiet. Na dystansie ULTRA pierwsza na mecie z czasem 7 godzin była Marta Witke-Orlikowska, Magdalena Kaczorowska  z czasem 7 godzin 4 minut zajęła drugie miejsce, trzecia uczestniczka to Ewa Pastuszenko z czasem 7 godzin 29 min.
 
Na dystansie HALF pierwsze miejsce zajęła Iwona Kulik-Gawęda z czasem 2 godziny 53 min, drugie miejsce zajęła Bogna Jaszczak z czasem 3 godziny 6 min, a trzecia dotarła Katarzyna Biała z czasem 3 godziny 14 min.
 
 
Wśród uczestników wydarzenia nie zabrakło też sporej grupy biegaczy z Głuszycy. Najlepsi głuszyczanie na dystansie ULTRA to Joanna Grzesik i Marek Swoboda, a na dystansie HALF  pierwsi pojawili się Katarzyna Borys i Mariusz Kostasz.
 
- Gratulujemy wszystkim zawodnikom, który zmierzyli się z WRC! Przekazujemy ogromne wyrazy uznania i serdeczne podziękowania dla wszystkich wolontariuszy, którzy wsparli organizację obu biegów.  - informują organizatorzy. 
 
red
foto: użyczone/ foto-adamczyk.pl
redakcja@walbrzych24.com
 
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14
Zdjęcie 15
Zdjęcie 16
Zdjęcie 17
Zdjęcie 18
Zdjęcie 19
Zdjęcie 20

Komentarze

marcen (22 kwietnia 2023 15:14)
Sezon dla... Takich.. otwarty.Usmiech na twarzy , mowi wiele.Pasjonaci cala geba.

Dodaj komentarz

waligora  |   cross  |   biegi  |   maraton  |   ultramaraton  |   sport  |   rywalizacja  |   wyniki  |  

Mamy szybkiego komendanta

Toyota Aygo X trafiła do zwycięzcy loterii 23. Toyota Półmaratonu...

23. Toyota Półmaraton Wałbrzych za nami. Wygrał Kenijczyk (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij