Menu

Wracają z festiwalu z nagrodami

Spektakl "Czarnoksiężnik z Krainy OZ został doceniony na MIędzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek "Klasyka Od-Nowa". Uwielbiana przez wałbrzyskie dzieciaki produkcja otrzymała dwie nagrody w tym jedną aktorską.

Wracają z festiwalu z nagrodami
Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek to zupełnie nowe wydarzenie na festiwalowej mapie Polski. Organizatorem jest Teatr Dormana w Będzinie. Głównym założeniem Festiwalu jest promocja polskiej i światowej literatury klasycznej dla dzieci i młodzieży, a także dramaturgii współczesnej. Nowe odczytanie literatury klasycznej, poprzez nowe teksty (adaptacje, sztuki autorskie) oparte na klasyce, a także ciekawe koncepcje inscenizatorskie, mają na celu przybliżyć współczesnemu młodemu widzowi w sposób interesujący wartościową literaturę.
 
 
Oprócz wałbrzyskiego Teatru Lalki i Aktora w festiwalu uczestniczyły teatry z Warszawy, Gdańska, Białegostoku, gospodarze z Będzina oraz zagraniczny zespół ze Słowacji. Nasza ekipa zaprezentowała spektakl "Czarnoksiężnik z Krainy OZ". Jury konkursowe doceniło jego oprawę muzyczną i nagrodziło kompozytora Piotra Klimka. Wyróżnienie honorowe za rolę Czarownicy z Zachodu otrzymała Bożena Oleszkiewicz.
 
 
 
 
Poniżej możecie zobaczyć zwiastun spektaklu i posłuchać fragmentów nagrodzonej na festiwalu muzyki:

 

plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

kultura  |   teatr  |   teatr lalki i aktora  |   festiwal  |   nagroda  |   muzyka  |  

Ma być taniej - połączą WOK i Starą Kopalnię

Program Festiwalu Twórczej Wyobraźni 2023

Trele Morele z nagrodą i zaproszeniem na opolski festiwal

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij