Menu

Rozpoznajesz te przedmioty? Policja zatrzymała szajkę złodziei

Włamywali się i okradali domy oraz mieszkania na terenie województwa dolnośląskiego. Policjanci operacyjni z komendy miejskiej i wojewódzkiej urządzili zasadzkę, w którą wpadli przestępcy. Funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie trzech obcokrajowców w wieku od 32 do 50 lat. Policjanci odzyskali wiele skradzionych przedmiotów w postaci złotej i srebrnej biżuterii, telefonów, laptopów i pieniędzy.

Rozpoznajesz te przedmioty? Policja zatrzymała szajkę złodziei
Policjanci od pewnego czasu analizowali materiały dotyczące włamań i kradzieży do domów oraz mieszkań na terenie województwa dolnośląskiego. Funkcjonariusze sprawdzali zabezpieczone ślady i dowody. Na tej podstawie typowali osoby mogące mieć związek z tymi przestępstwami. Wielodniowe obserwacje i czynności w terenie pozwoliły na zawężenie kręgu osób, które mogły trudnić się tym procederem. To wszystko zaowocowało namierzeniem podejrzanych.
 
 
Funkcjonariusze kilka dni temu urządzili zasadzkę, w którą wpadli przestępcy. Policjanci operacyjni z Komend Miejskiej i Wojewódzkiej we Wrocławiu zatrzymali podejrzewanych na terenie powiatu wrocławskiego. W miejscu ich przebywania funkcjonariusze znaleźli wiele przedmiotów pochodzących z włamań takich jak: złoto, biżuterię, laptopy, telefony i pieniądze. Policjanci zabezpieczyli także 4 pojazdy, które mogły służyć do popełniania przestępstw lub podlegające zajęciu. Przestępcy próbowali jeszcze przed zatrzymaniem ukryć kradzione rzeczy w różnych miejscach tj. odkurzacz. Jednak dobrze zaplanowana policyjna akcja uniemożliwiła im tego typu działanie.
 
 
 
Część z zabezpieczonych przedmiotów funkcjonariusze zwrócili już pokrzywdzonym. Prosimy wszystkie osoby, które na załączonych zdjęciach rozpoznają swoje przedmioty, aby skontaktowały się z KMP we Wrocławiu.
 
 
Do tej pory policjanci udowodnili zatrzymanym 7 włamań i kradzieży z mieszkań i domów na terenie powiatu wrocławskiego. Funkcjonariusze podejrzewają, że rozbita grupa ma na swoim koncie znacznie więcej przestępstw na terenie całego Dolnego Śląska. Obecnie trwa weryfikacja i szeroka analiza spraw, gdzie sprawcami mogli być zatrzymani mężczyźni. Ponadto szacowane są straty jakich dopuścili się zatrzymani.
 
Wobec wszystkich podejrzanych Sąd Rejonowy w Oławie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Za tego typu czyny mężczyznom może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.
 
opr.plr
foto: KMP we Wrocławiu
redakcja@walbrzych24.com
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11

Komentarze

Jarek (24 kwietnia 2023 12:42)
Uciąć ręce!!!!!
KrwawyLoLo (24 kwietnia 2023 7:17)
Wyślijcie ich Och*jskiej ona ich utuli, lubi kolorowe penisy
Mariusz L. (23 kwietnia 2023 23:01)
Dobrze że jest Konfederacja, Stop ukrainizacji polski.
Jorg (23 kwietnia 2023 22:48)
W ukropolin nie ma obcokrajowców redaktorku.
Tym (23 kwietnia 2023 21:36)
Cytuję użytkownika: Alex
Obcokrajowcy z jakiego kraju?
Z Białorusi.
Alex (23 kwietnia 2023 21:29)
Obcokrajowcy z jakiego kraju?

Dodaj komentarz

Wrocław  |   policja  |   złodzieje  |   kradzież  |  

Złodzieje figurki Matki Bożej zatrzymani

Wyłudziła dotację z urzędu pracy - grozi jej 8 lat więzienia

100 km/h przez miasto i prawo jazdy zatrzymane

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij