Górnicy dołowi - pierwsza figurka odnaleziona

Porcelanowe figurki gwarków to nowy pomysł Starej Kopalni na promocję miasta oraz samego Centrum Nauki i Sztuki. Przypominamy o naszym konkursie i powoli podpowiadamy, gdzie szukać małych bohaterów.

Pierwsza z ujawnionych figurek znajduje się na terenie Starej Kopalni, tuż przy wejściu do Welcome Center. Od niej zaczyna się cała historia. Jak czytamy na stronach Starej Kopalni:
 
W czasach największego wydobycia po II wojnie światowej w całym sektorze górniczym w Wałbrzychu pracowało nawet 30 000 osób, w tym kilka tysięcy pod ziemią, bezpośrednio przy wydobyciu węgla. Rzeżba górnicza na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia stanowi bezpośrednie nawiązanie do GÓRNIKA DOŁOWEGO, pracującego na przodku, czyli na końcu wyrobiska, skąd pozyskiwano węgiel. Dwóch górników stawia obudowę górniczą, która zabezpieczała korytarz oraz miejsce wydobycia.
 
Pierwsza figurka odnaleziona. Pozostało jeszcze 8. Teraz wasza kolej! Przypominamy, że kto pierwszy wyśle nam komplet 9 zdjęć z gwarkami wygrywa nocne zwiedzanie Starej Kopalni. Zdjęcia wysyłajcie na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
plr
foto: P. Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas. Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno