Menu

Turniej szachowy w Szkole Podstawowej Fundacji Clever

W Szkole Podstawowej Fundacji Clever odbył się turniej szachowy dla najmłodszych. Szkoła ma w swoim programie zajęcia z tej rozwijającej i uczącej logicznego myślenia dyscypliny

Turniej szachowy w Szkole Podstawowej Fundacji Clever
- Zawodników w tym roku mieliśmy kilkudziesięciu. Szachy są sportem, w którym bardzo szybko widać rozwój zawodnika. To przyciąga dzieciaki do szachów i turniejów. Zawodnicy zdobywają wiedzę i umiejętności przygotowując się. W czasie turnieju widzą, jak duzy postęp zrobili i czerpią z tego satysfakcję. W Cleverze takie przygotowania odbywają się w czasie zajęć. W myśl zasady, że to co najciekawsze dzieje się na lekcjach. W Cleverze zajęcia szachowe są w programie nauczania od początku istnienia placówki. Traktujremy je naprawdę poważnie i takie podejście procentuje. W tym roku, w czasie Mistrzostw Drużynowych Szkół Podstawowych zajęliśmy pierwsze miejsce - wygrywając wszystkie rundy turnieju. To pozytywnie motywuje dzieciaki. Szachy uczą całej gamy praktycznych, przydatnych umiejętności. - mówi Krzysztof Bartosik, instruktor szachów w szkole Clever. 
 
 
Szkoła współpracuje z klubami szachowymi z regionu. 
 
- Jako Clever współpracujemy z klubem szachowym "Hetman Wałbrzych" i mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie się cały czas układała tak samo dobrze.Myślę, że w planach są nowe projekty na przyszły rok. - mówi Krzysztof Bartosik, instruktor szachów w szkole Clever. 
 
Co myśli szachista, jak słyszy słowo "królowka" ? (wielu ludzi nazywa tak  potocznie Hetmana).
 
- Musi wtedy panować nad emocjami (śmiech). - mówi Krzysztof Bartosik, instruktor szachów w szkole Clever. 
 
 
WYNIKI:
 
Główna nagroda: Wiktor Kania ze szkoły clever (zawodnik klubu Hetman Wałbrzych)
 
Kategoria do lat 9:
1 miejsce Wiktor Szłapka ze Szkoły muzycznej Clever
2 miejsce Jakub Śleboda
3 Dawidem Ożóg
 
 
Kategoria do lat 11:
1 miejsce Wiktor Kania 
2 miejsce Krzysztof Tymkowski
3 miejsce Julian Salczyński
 
W grupach starszych:
 
Kategoria do lat 13:
1 miejsce Łukasz Słabaszewski (klub Hetman Wałbrzych)
 
Kategoria do lat 16:
1 miejsce Tomasz Kujawa 
2 miejsce Filip Pardo 
3 miejsce Adrian Kujawa.
 
Grupa żeńska
1 miejsce Wiktoria Chmielewska
2 miejsce Amelia Wójtowicz
 
red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com
 

Komentarze

Marta (24 kwietnia 2023 17:12)
Widze, ze dziewczyny sa troche mniej zmotywowane niz chlopcy do gry w szachy. A szkoda

Dodaj komentarz

clever  |   szachy  |   turniej  |   szkola  |   podstawowa  |   walbrzych  |   rozgrywki  |   chess  |  

Likwdują przedzkole na Podgórzu

Warto podjąć edukację w szkole zawodowej

Sztolnia Marzeń powstała w ZSZS przy ul. Mickiewicza

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij