Menu

Cykl Kategorium powraca do Wałbrzycha

Trwają ostatnie przygotowania do drugiej wystawy z cyklu "Kategorium", która wypełni przestrzenie Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA w Starej Kopalni.

Cykl Kategorium powraca do Wałbrzycha
- Serdecznie zapraszam do Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA. Już w piątek 28 kwietnia o godzinie 18:00 otwieramy wystawę w Galerii Centrum Ceramiki Unikatowej. Zaprezentujemy państwu ośmiu artystów. To będzie wystawa międzynarodowa prezentująca malarstwo wielkoformatowe i instalacje, które w wyjątkowy sposób wpisują się w nasze przestrzenie. Cały wernisaż zostanie dopełniony przez mini recital muzyczny w wykonaniu Sylwii Kessels-Mazur na wiolonczeli - zaprasza Piotr Micek, dyrektor WGS BWA.
 
 
To kolejny etap współpracy wałbrzyskich instytucji BWA i Starej Kopalni z Ośrodkiem Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Pierwsza wystawa z cyklu "Kategorium" odbyła się w 2019 roku.
 
- Niniejsza wystawa jest kontynuacją tej idei. Zatytułowana jest "Jakość, Realność, Przeczenie, Ograniczenie". Cały projekt nawiązuje do plastycznej i artystycznej interpretacji 12 kantowskich kategorii. Wystawa ukazuje, iż pojęcie, które jest ogólne, ściśle konieczne może być również interpretowane, podejmowane na gruncie interpretacyjnym przez artystów w intencjonalny sposób - mówi kurator wystawy Andrzej Mazur.
 
 
 
W przestrzeniach CCU podziwiać będzie można prace ośmiu artystów z Polski i z zagranicy.
 
- W wystawie biorą udział Anna Szewczyk, Marcin Berdyszak, Anita Damas, Tomasz Drewicz, Jerzy Kosałka, Patrik Kovačovský, Sławomir Kuszczak, David Stegmann i Anna Szewczyk Kowalska - wymienia Andrzej Mazur.
 
Wystawa będzie gościć w Wałbrzychu do 16.07.2023 r.
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13

Komentarze

Klaudiusz (28 kwietnia 2023 10:39)
Jak zapraszaja to trzeba isc. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

bwa  |   stara kopalnia  |   okis  |   sztuka  |   wystawa  |   malarstwo  |   instalacja  |   kategorium  |  

Podzamcze: wystawa fotograficzna i muzyka klasyczna

Zamek Książ ratuje matryce z Fabryki Kristoff

Festiwal Rowerowy Aglomeracji Wałbrzyskiej (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij