Menu

UFO wylądowało na Gomólniku Małym

Na wysokości 809 m n.p.m. powstał nowy punkt widokowy, z którego rozpościera się imponujący widok na Głuszycę i okalające ją góry. Futurystyczną platformę, przypominającą latający spodek zainstalowano na szczycie Gomólnik Mały nieopodal Grzmiącej.

UFO wylądowało na Gomólniku Małym
 
- Jest to nowa atrakcja przygotowana dla turystów i mieszkańców na rok 2023. Całość została sfinansowana ze środków własnych naszej gminy. Inwestycja ma przede wszystkim pobudzić turystykę w tej części gór, bo widzimy, że bardzo prężnie na dole w Grzmiącej czy w Łomnicy rozwijają się usługi kwaterunkowe. Chcemy, by do Głuszycy przyjeżdżało coraz więcej osób, które kochają góry i spacery przez cały rok. Ten obiekt zarazem podnosi bezpieczeństwo tego miejsca - mówi burmistrz Głuszycy Roman Głód.
 
 
Wraz z budową platformy widokowej gmina uporządkowała szlaki turystyczne, którymi można się tu dostać. Turyści mogą wybierać spośród różnych stopni trudności.
 
- Przygotowaliśmy trzy trasy, które można podzielić ze względu na stopień trudności. Najłatwiejsza prowadzi z Trzech Strug, czyli wsi Łomnica. Jest to zarazem najdłuższa trasa. Druga, którą widać pod nami zaczyna się we wsi Grzmiąca a trzecia i zarazem najtrudniejsza prowadzi przez Muflonową Perć. Apelujemy, by tę trasę wybierali turyści doświadczeni w podróżach po górach i mający dobrą kondycję. Podejście jest bardzo wymagające, a w niesprzyjających warunkach robi się bardzo trudne - wymienia Roman Głód.
 
 
 
Wynagradzając trudy wspinaczki, punkt widokowy oferuje bardzo szeroką panoramę, która pozwala dostrzec Waligórę od strony zachodniej po Góry Bardzkie na południowym-wschodzie. Pomiędzy wyraźnie widać m.in. Borową, Wielką Sowę, a nawet odległą Ślężę i Wrocław przy dobrej widoczności. Budowa punktu widokowego kosztowała gminę Głuszyca prawie 300 tysięcy złotych.
 
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

APK (5 maja 2023 10:03)
300000 za parę metrów kwadratowych z desek? Proszę o link do kosztorysu. BTW, widok ładny i przepaścisty, ale mocno ograniczony drzewami.
Wiocha (5 maja 2023 8:46)
"To jest MIŚ na miarę naszych możliwości, który sobie zgnije na wolnym powietrzu i co się wtedy zrobi ? Protokół zniszczenia" Obiekt drewniany nie zadaszony, no brawo za kreatywność dla architekta. Ważne że kasa się zgadza...
Moherowy Pisior (4 maja 2023 22:58)
Jakie UFO. To Pan Jezus zstąpił z niebios. Będzie nauczał w sprawie seksualizacji księży i ministrantów.

Dodaj komentarz

Głuszyca  |   gomólnik mały  |   grzmiąca  |   łomnica  |   punkt widokowy  |   turystyka  |   góry  |  

Głuszyca: Trwa budowa miasteczka wiertniczego.

Głuszyca: przyjechał sprzęt. Będą wiercić 2,5 km w głąb ziemi

Ciężki sprzęt w Głuszycy — ruszają odwierty

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij