Menu

Głuszycka Majówka

Animacje dla dzieci, zabawa taneczna dla dorosłych, koncert utworów patriotycznych oraz wspólne wędrowanie po Górach Sowich to atrakcje, które były przygotowane na długi majowy weekend w Głuszycy. 

Głuszycka Majówka
Najmłodsi wraz z rodzicami i opiekunami poniedziałkowe popołudnie 1 maja spędzili na wesołych zabawach ruchowych na kompleksie boisk Orlik. Pogoda na szczęście dopisała, więc zaplanowane konkurencje sportowe oraz animacje prowadzone przez klauna Patryka zachęciły do wspólnej zabawy i dzieci, i dorosłych. Nie zabrakło też ulubionych przysmaków plenerowych.
 
 
Dla nieco starszych mieszkańców i gości zorganizowana została w sali widowiskowej Centrum Kultury-MBP potańcówka z zespołem muzycznym RAJ.
 
W rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja przy Pomniku Niepodległości w Głuszycy można było usłyszeć koncert utworów patriotycznych w wykonaniu Głuszyckiej Orkiestry Dętej pod batutą kapelmistrza Eugeniusza Lecia. 
 
 
 
Po uroczystości przy pomniku wyruszył Rajd Pieszy Szlakiem Riese poprowadzony przez Grzegorza Borensztajna z Fundacji Szlakiem Riese. W czasie wspólnego wędrowania można było usłyszeć wiele ciekawych historii, związanych z historią II wojny światowej na terenie Gminy Głuszyca. 
 
red
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
 
 

Komentarze

nie wiem (9 maja 2023 12:35)
nic w tej gluszycy albo podpinaja sie pod festyny charyatywne albo mtb , teraz jeszcze pod militarne . Zaraz Pan B. bedzie w urzedzie siedzial jak cale kolesiostwo . KUMOTERSTWO!!!
Banan (4 maja 2023 21:32)
Majówka w lesie bo głuszyca to bankrut

Dodaj komentarz

majowka  |   gluszyca  |   zdjecia  |   wydarzenia  |  

Zamek Książ poszukuje młodych muzyków

Zamek Książ kupił samochód dla GOPR

Wałbrzych: Koalicja Obywatelska rozpoczęła kampanię wyborczą

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij