Menu

Co najczęściej zgłaszają policji wałbrzyszanie przez aplikację?

Policja przyjmuje zgłoszenia o zagrożeniach nie tylko drogą telefoniczną. Zaniepokojeni mieszkańcy mogą skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. 

Co najczęściej zgłaszają policji wałbrzyszanie przez aplikację?

- Dzięki wieloletniej już analizie zgłoszeń lokalnej społeczności wiemy, że spełnia ona swoje zadanie, a policjantom pozwala szybko i trafnie diagnozować oraz eliminować zagrożenia, co realnie wpływa na poprawę bezpieczeństwa wałbrzyszan oraz mieszkańców powiatu wałbrzyskiego. - informuje policja

W ciągu blisko 6,5 roku w naszym regionie internauci zgłosili poprzez aplikację ponad 11 tysięcy zagrożeń. Od początku 2023 roku wałbrzyscy policjanci odnotowali ich ponad 350, a w zeszłym miesiącu 98.

 
Od października 2016 roku Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu odnotowała 11546 zgłoszeń naniesionych przez obywateli na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Po zweryfikowaniu ich przez funkcjonariuszy potwierdzonych zostało 6423 zagrożeń.
 
Najwięcej naniesionych przez 6,5 roku zagrożeń, które mieszkańcy uznali za najbardziej uciążliwe, dotyczyło:
 
miejsc, gdzie przekraczana jest prędkość (3999),
spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych (2237),
nieprawidłowego parkowania (1789)
dzikich wysypisk śmieci (758)
 
Od początku 2023 roku mieszkańcy Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego nanieśli na mapę zagrożeń najwięcej zgłoszeń w tych samych kategoriach, ale w trochę innej kolejności, dotyczących:
 
 
nieprawidłowego parkowania (131),
miejsc, w których przekraczana jest prędkość (56),
dzikich wysypisk śmieci (39),
spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych (35),
miejsc zagrożonych przestępczością narkotykową (20),
niewłaściwej infrastruktury drogowej (17).
miejsc zagrożonych przestępczością narkotykową (570).
 
W kwietniu 2023 roku najwięcej naniesionych problemów dotyczyło nieprawidłowego parkowania (34), przekraczania dozwolonej prędkości (17) oraz powstawania dzikich wysypisk śmieci (13).
 
Przypomnieć należy zasadę działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzają każde zgłoszone zagrożenie. Następnie dokonywana jest pełna analiza ilości zgłoszeń w danym miejscu. W przypadku wielokrotnego ich potwierdzenia, patrole otrzymują do zadań stałych wytypowane rejony służbowe. Głównym celem działania policjantów w każdym przypadku jest całkowite wyeliminowanie zagrożeń dotyczących zakłócania bezpieczeństwa oraz porządku publicznego na terenie naszego miasta oraz całego powiatu wałbrzyskiego. - informuje policja
 
Mapę znajdziesz tutaj

red
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jonasz (5 maja 2023 15:27)
To strona internetowa a nie aplikacja
Rudy (5 maja 2023 8:27)
Podpierdalac ile się da.zawsze coś usuną,zabiorą.
Księgowy (4 maja 2023 21:58)
Ten system zupełnie nie działa bo zgłoszenia nie są prawdopodobnie podpięte pod statystyki do wyrobienia przez poliniacka milicję. Kolejne udawanie użyteczności przez służby suto przez nas opłacane.
Stefan Jaromir (4 maja 2023 21:31)
Ja podpierdalam niewłaściwe parkowanie. Codziennie gdzie indziej. Mam kamere i chodzę i nagrywam i wysyłam na policję. Ja was nauczę. Najwięcej tego bydła na podzamczu zle parkuje.
Adrian (4 maja 2023 20:46)
Bez cienia szacunku za ten terror w pandemii. Nie jesteście nawet ludźmi tylko sługusami systemu!
John (4 maja 2023 20:39)
Cytuję użytkownika: Asfalciarz
"Niewłaściwa infrastruktura drogowa". No,no.Trzebaby zgłosić połowę Wałbrzycha.
Np. stała ,,zatwierdzona" organizacja ruchu w cudzysłowiu bo niezatwierdzone z kupą błędów i niezgodna z rozporządzeniem przy Ale. Wyzwolenia.
Asfalciarz (4 maja 2023 19:53)
"Niewłaściwa infrastruktura drogowa". No,no.Trzebaby zgłosić połowę Wałbrzycha.

Dodaj komentarz

policja  |   walbrzych  |   zgloszenia  |   informacje  |   statystyki  |  

Miał 2 promile. Zaatakował ochroniarza i próbował uciec taxi

Tam gdzie ukradł, tam został zatrzymany. Grozi mu 10 lat więzienia.

Poranek z promilami

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij