Menu

Udana Majówka w Starej Kopalni

Wachlarz propozycji jaki przygotowano dla odwiedzających w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu obfitował w wiele atrakcji dla całych rodzin. Zaplanowane wydarzenia na cztery z pięciu wolnych dni, przyciągnęły kilka tysięcy odwiedzających. 

Udana Majówka w Starej Kopalni
Już w czwartek 27 kwietnia pełna sala gości wysłuchała koncertu w Coolturalnej Montowni.  Fani zespołu „Ponad Chmurami” dopisali, a muzycy przenieśli uczestników w świat muzyki Leonarda Cohena i Bułata Okudżawy wprowadzając w niepowtarzalny nastrój i klimat miejsca. To był dopiero początek Rodzinnej Majówki na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu.
 
W wałbrzyskiej górniczej atrakcji przygotowywano się od dawna na wzmożony ruch turystyczny i mimo ograniczeń logistycznych, na przyjęcie jak największej grupy chętnych. Jedni i drudzy nie zawiedli. Już od sobotniego poranka na zwiedzanie kopalnianej trasy turystycznej nie brakowało chętnych, a przewodnicy przez całą majówką zabierali grupy co pół godziny, a nie jak zazwyczaj co godzinę. Bilety ze sprzedaży internetowej na wszystkie dni, wyprzedawały się praktycznie dzień wcześniej na wszystkie wejścia. Dostępna była tylko niewielka liczba biletów na daną godzinę  do kupienia przy kasie, a te również sprzedawano na kilka godzin wcześniej. Dzięki takiej organizacji udało się obsłużyć dużo więcej chętnych.
 
 
Powodzeniem cieszyła się również SOWA. Wejścia prowadzone były praktycznie na bieżąco, a chętni odkrywali naukowe zależności. Od soboty do wtorku przygotowano również po dwie edycje Nocnego Zwiedzania z pracami górniczymi. Wszystkie edycje odbyły się przy komplecie grup chętnych i gotowych na Nocną Szychtę. W niedzielę i poniedziałek powodzeniem cieszyła się również specjalnie przygotowana trasa z animatorem dedykowana rodzinom z dziećmi -„Rodzinne Zwiedzanie”. Na trasie zagadki i zadania dotyczące tematyki funkcjonowania kopalni. 
 
 
W pierwszych dniach maja – poniedziałek i wtorek dla odwiedzających przygotowano piknik, Rodzinną Majówkę. Na rodziny z dziećmi czekały przygotowane bezpłatne atrakcje. Na placu przed kasami czekału dmuchane zamki, fotobudka, zabawy dla dzieci przygotowane przez profesjonalnych animatorów, warsztaty plastyczne oraz specjalnie przygotowane gry terenowe. Nad placem unosiły się bańki mydlane, a plac opanowali milusińcy w kolorowanych wymalowanych buziach. Uśmiechy i radość dzieci była bezcenna.
 
 
 
Kopalnię ze swoimi stoiskami, upominkami i przygotowanymi atrakcjami odwiedziły również Koleje Dolnośląskie, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, czy Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA i Wałbrzyski Ośrodek Kultury. Każdy przygotował coś dla odwiedzających, a Ci czekając na swoją grupę zwiedzania oddawali się przygotowanym rozrywkom. Ciekawostkom podczas majówki był również specjalnie przygotowany pokaz wypału ceramiki metodom RAKU, a wypalone pamiątki można będzie później nabyć w Sztygarówce. Na zmęczonych atrakcjami czekała strefa odpoczynku na leżakach, słodkie upominki od Śnieżki oraz przysmaki kawiarni Sztygarówka i restauracji Coolturalna Montownia. Dla odwiedzających kopalnię, przez wszystkie dni, dostępne były również wystawy BWA. Zwiedzający zobaczyli „Kopalnię Złota” Lva Sterna oraz „Kategorium” - zbiór prac kilku artystów. 
 
 
Wiele turystów skorzystało również z promocji przygotowanej z Kolejami Dolnośląskimi wybierając pociąg na dojazd do kopalni. Dzięki temu z biletem ze zwiedzania mogli skorzystać z opcji powrotu gratis do domu.
 
Przez cały majowy weekend stoisko Starej Kopalni z mocą górniczych wiadomości i ciekawostek  można było spotkać również w wałbrzyskiej Palmiarni. Kolejna rodzinna majówka za rok, a już w najbliższą sobotę 6 maja Stara Kopalnia będzie jednym z punktów zbiórki i startu Rowerowej Majówki Aglomeracji Wałbrzyskiej. Zapraszamy na rowerach. 
 
 
opr.plr
foto: użyczone / Stara Kopalnia
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Ciulu jeden (6 maja 2023 10:49)
Cytuję użytkownika: Dwa oblicza
Cytuję użytkownika: Ziom
Widzę, że nie można nawet kolorowego dmuchańca dla dzieci wystawić, bo pisowskie szambo już swoje wysrywy wrzuca. Wasze dzieci / wnuki pewnie tylko czarny kolor sutanny mają za rozrywkę. Jebał was pis
Zajefajna tz majówka w betonach i murach .Oj jak się wszyscy przywieźieni fajowo bawili.A POrąbani walili z całej Polski, kolorowe dmuchańce ,takie tęczowe ,takie europejskie nie czarne a różowe, ale przepiękna majówka. Jebał was jebane POkemonskie lewackie cudaki.
Zorganizuj lepszą pedale, tylko z dala od plebani. Dziecku pewnie kredki i tak kupujesz kolorowe, takie fuj tęczowe czy może jednak same białe ?
Dwa oblicza (5 maja 2023 23:50)
Cytuję użytkownika: Ziom
Widzę, że nie można nawet kolorowego dmuchańca dla dzieci wystawić, bo pisowskie szambo już swoje wysrywy wrzuca. Wasze dzieci / wnuki pewnie tylko czarny kolor sutanny mają za rozrywkę. Jebał was pis
Zajefajna tz majówka w betonach i murach .Oj jak się wszyscy przywieźieni fajowo bawili.A POrąbani walili z całej Polski, kolorowe dmuchańce ,takie tęczowe ,takie europejskie nie czarne a różowe, ale przepiękna majówka. Jebał was jebane POkemonskie lewackie cudaki.
Ziom (5 maja 2023 22:44)
Widzę, że nie można nawet kolorowego dmuchańca dla dzieci wystawić, bo pisowskie szambo już swoje wysrywy wrzuca. Wasze dzieci / wnuki pewnie tylko czarny kolor sutanny mają za rozrywkę. Jebał was pis
Goldmann (5 maja 2023 21:37)
,,to był zjazd pedałówcow,,,,,????,, ,,
ewfre (5 maja 2023 21:33)
oedał biedroń był obecny święto tęczowych z PO
RKM (5 maja 2023 18:21)
Święta narodowe a idioci jakieś tęczowe syfy rozwijają,a tfu!!!

Dodaj komentarz

stara kopalnia  |   majówka  |   dzieci  |   rodziny  |   czas wolny  |   turystyka  |  

Dzień Dziecka na górniczą nutę

Dzień Dziecka w Głuszycy

Ma być taniej - połączą WOK i Starą Kopalnię

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij