Menu

Dzisiaj świętujemy Dzień Europy

Dziś jest Dzień Europy. W państwach Unii Europejskiej obchodzi się go 9 maja. 

Dzisiaj świętujemy Dzień Europy

Dzień 9 maja jest oficjalnym symbolem Unii Europejskiej. Został ustanowiony w rocznicę przedstawienia planu utworzenia Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali, znanego jako Plan Schumana, przez Roberta Schumana 9 maja 1950 roku. 

 

 

- Gdyby nie nasza przynależność do Unii Europejskiej, to ciągoty obecnej władzy do autorytarnych rządów, ograniczenia wolności i mediów, samorządów i ich roli, ograniczenia mechanizmów demokratycznego państwa prawa - byłyby skazane na bezrefleksyjne wprowadzanie w życie. Mamy poczucie, że pod biało czerwonym sztandarem i z flagą Unii Europejskiej możemy wspólnie, razem bronić wartości, które są podstawą funkcjonowania naszego, wspaniałego europejskiego projektu. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. 

red
foto: fb Roman Szełemej
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

PanLach (26 maja 2023 9:08)
Raz sierpem , raz młotem , krasną chołotę.
antyromulus (26 maja 2023 8:21)
SE świętujcie
Niesamowite że (10 maja 2023 17:34)
Ten wspaniały europejski projekt to powrót do władzy platformy w tym praca polaków za 3zł na godzinę a komu mało to do niemieckiego bauera zrywać szparagi na czworakach.Emerytura dopiero w wieku 67 lat kobiety i 72 mężczyźni.Wszelaki socjal 500+;13 i 14 emerytura zamrożone oraz płaca minimalna zamrożona.Bezrobocie ma być dwucyfrowe tak samo inflacja w Polsce w wyniku schłodzenia polskiej gospodarki. Balcerowicz znowu ma plan na polską gospodarkę.
xsdS (10 maja 2023 14:42)
święto IV rzeszy nie ue
Księgowy (10 maja 2023 12:33)
A czym sie rozni UE od dyktatury?Kto wybral w ogole Urszule Wodeleje?
Moherowy Pisior (10 maja 2023 11:19)
By świętować to wypadało by się najpierw ogolić i odświeżyć.
Jerzy Jacek Pilchowski (10 maja 2023 10:32)
Nie słuchałem. Nie znam niemieckiego.
PPJJP (10 maja 2023 10:30)
zalosny - zagrozony utrata wolnosci - romek = a tak sie dobrze zapowiadal.
KrwawyLoLo (10 maja 2023 10:07)
Ruscy też obchodzą święto 9 maja. Unia to też taka kacapia
Jacek (10 maja 2023 7:41)
Suchy Roman na rondzie Unii Europejskiej.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

dzien  |   europy  |   unia  |   europejska  |   szelemej  |   prezydent  |   walbrzych  |  

Nie śpij, bo cię przegłosują

Darmowy transport na Marsz Miliona Serca

Podgórze: Spotkanie z prezydentem i wiceprezydent Wałbrzycha

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij