Menu

Korzystacie z Tężni Solankowej?

Ładna pogoda sprzyja temu, by odwiedzić Park Sobieskiego i skorzystać z Tężni Solankowej. 

Korzystacie z Tężni Solankowej?

Tężnia Solankowa kosztowała 800 tys. zł. Dzięki jej właściwościom, odwiedzający park mogą odetchnąć i przebywać w zdrowym otoczeniu.

Działa to w bardzo prosty sposób – solanka jest wylewana kropelkami od góry i spływa gałązkami wierzbowymi na sam dół. Tworzy się rodzaj aerozolu, który wdychany przez człowieka, działa zdrowotnie. Tak jakbyśmy spacerowali po plaży  nad morzem przy sztormowej pogodzie.

 

 

Tężnia była jednym ze zwycięskich projektów Budżetu  Partycypacyjnego

Średni roczny koszt funkcjonowania Tężni solankowej przy pracy od początku kwietnia do końca października wynosi 25 000 zł

 

red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Lokomotywa (11 maja 2023 13:29)
Cytuję użytkownika: Jaro....
Tężnia nie działa, ale za to działa obok fontanna iglo. Uruchomili tą fontannę razem z syfem co pozostał po zimie... Syf kiła i mogiła. Ponieważ byłem tam ze swoim dzieckiem zadzwoniłem do Zdiku że tak to nie może wyglądać tym bardziej że tu przychodzą turyści. A ponieważ w Wałbrzychu są aż cztery fontanny to aż padło z moich ust przekleństwo i wtedy pani się bardzo zirytowała!
Ten syf wrzucają tam właśnie dzieci ( nie twierdzę że twoje) i "młodzież" . Jestem często w parku i nie raz widziałem to na własne oczy.
Jaro.... (11 maja 2023 3:27)
Tężnia nie działa, ale za to działa obok fontanna iglo. Uruchomili tą fontannę razem z syfem co pozostał po zimie... Syf kiła i mogiła. Ponieważ byłem tam ze swoim dzieckiem zadzwoniłem do Zdiku że tak to nie może wyglądać tym bardziej że tu przychodzą turyści. A ponieważ w Wałbrzychu są aż cztery fontanny to aż padło z moich ust przekleństwo i wtedy pani się bardzo zirytowała!
Alfa (10 maja 2023 23:46)
Jak korzystać jak nie działa byłem rano koło 10 bo szedłem z nówki na plac jaka woda tam posadzka ledwo zapomina badyle suche komu chcecie wyjebać ten farmazon zbudowali a teraz zydza na wodzie tak jak z pobliską. Wieża nacieki drzew wyjebali dziurę i ch*j dupa i kamieni kupa
Shelemy Mioducha (10 maja 2023 20:44)
W dupie mam tężnię.Wolę oglądać tańsze ule za 600 tysięcy. Bo jest ich aż 6.
Nie (10 maja 2023 18:35)
bo nie

Dodaj komentarz

teznia  |   solankowa  |   park  |   sobieskiego  |  

Lokalne Centrum Biznesu powstało w Jaworzynie Śląskiej

Wieża rośnie jak na drożdżach (FOTO)

Tłumy wałbrzyszan ''na tańcach'' w parku na Piaskowej Górze

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij